|
|
امروز: دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
کد خبر: ۲۹۸۵۰۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴

پایگاه خبری نشنال اینترست گزارشی را درباره چگونگی تعامل دولت‌های آمریکا با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری نشنال اینترست  در گزارشی نوشت: طی سه بحران در سه دوره مختلف (جورج بوش پسر و جنگ عراق، باراک اوباما و توافق هسته‌ای و دونالد ترامپ و ترور سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران) شراکت آمریکا و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در حل کاربردی نگرانی‌های امنیتی این کشورها شکست خورده است.

در این گزارش آمده است: چنین شکاف‌های عمیق و مستمری در هماهنگی بین شرکای امنیتی که از دوره‌ای طولانی وجود دارند باید حل شوند. شراکت ادامه دارد به این دلیل که به تفاهم‌های سیاسی استراتژیک و منافع امنیتی مشترک و روابط اقتصادی قوی تکیه دارد و حضور نظامی دائم آمریکا در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و فروش سلاح‌های پیشرفته به این کشورها موجب تقویت آن می‌شود.

این پایگاه خبری در ادامه نوشت: نمی‌توان درباره روش آمریکا در قبال امنیت شرکایش در شورای همکاری خلیج فارس پیش‌بینی کرد. سیاست خارجه آمریکا در هر دوره‌ای متفاوت است اما تمام دولت‌ها قبل از هر چیز به منافع ملی آمریکا پایبند هستند. مهم است که کشورهای این شورا از این الگوها درس بگیرند اما باید ساختار خود را که با محیط سیاسی و فرهنگی‌شان تناسب داشته باشد ارتقا دهند. زمانی که این تغییر رخ بدهد واشنگتن تنها تشویق کننده نخواهد بود بلکه جزو عوامل کمکی خواهد بود و مؤسسات می‌توانند شراکت بین آمریکا و شورای همکاری خلیج فارس را نجات داده و کمک کنند از طوفان‌های کنونی و آتی عبور کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین