کد خبر: ۲۹۸۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۴

 سید محمد غرضی کاندیدای ریاست جمهوری دور دهم بعد از صحبتهای رفیق دوست مبنی بر اینکه او مانع ایجاد محافظ‌ها برای حراست از انقلابیون و شخصیتها شده بود در مورد محافظت در اوایل انقلاب و تشکیل سپاه توضیحاتی را ارائه داد.

 وزیر نفت سالهای ابتدای انقلاب در واکنش به خاطره‌ای که اخیرا در «انتخاب» از محسن رفیق‌دوست منتشر شده بود، گفت: در دوم اردیبهشت سال ۵۸ به همراه مرحوم خانم دباغ خدمت حضرت امام(ره) رسیدیم و توضیح دادم که هیچ چیزی به جز کودتا در این شرایط انقلاب را تهدید نمی‌کند و بعد از این صحبتها حضرت امام خمینی(ره) خواستند پیشنهاد من را بدانند که گفتم تشکیل تشکلی برای حراست از انقلاب که همان تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی افزود: بعد از صحبتهای من با بنیانگذار جمهوری‌اسلامی، امام بلافاصله به شورای انقلاب :اسلامی دستور دادند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شود و نامه ایشان را مرحوم خانم دباغ به شورای انقلاب برد.

وی با اشاره به اینکه خانم دباغ همان موقع به بنده گفتند که رفتم شورای انقلاب نامه حضرت امام را به آقای شهید بهشتی دادم، درباره سخنانی که بین شهید بهشتی و خانم دباغ بیان شده بود گفت: خانم دباغ توضیح داد که بعد از ابلاغ نامه امام(ره) مرحوم بهشتی فرمودند که دستور امام روی چشم ما، اما دادن نیروی مسلح به آدم سیاسی صلاح نیست و به این ترتیب سپاه تشکیل شد.

غرضی ادامه داد: بر همین اساس یک روز آقای هاشمی رحمه الله با شهید محمد منتظری و آقای منصوری به سپاه تشریف آوردند و گفتند که شورای انقلاب آقای منصوری را به عنوان فرمانده سپاه معرفی کرده است و اما الان دراینباره رای گیری می‌کنیم. بر همین اساس از ۷ نفری که در آنجا بودندطبیعی بود که آقای هاشمی و منصوری و محمد منتظری به آقای منصوری رای دادند و به این تربیب آقای منصوری فرمانده سپاه شد.

وی در ادامه صحبتهایش به مصاحبه اخیر رییس اسبق بنیاد نستضعفان اشاره کرد و گفت: جناب رفیقدوست گفته اند که من برای بزرگان محافظ نذاشتم اما در پاسخ باید بگویم اوایل انقلاب تروری در کار نبود اما بعد از اینکه ترور ها شروع شد برای بزرگان حفاظت گذاشته شد اما من دیگر در سپاه مسئولیتی نداشتم من هم متاسفم که چهار امام جمعه محترم شهید شدند در حالیکه محافظ نداشتند اما اقای رفیق‌دوست پاسخ دهد آیا در زمان وقوع حوادث تروریستی هفت تیر و هشت شهریور بنده مسئول بودم یا آقای منصوری مسئول بود؟

وی افزود: وقتی من مسئول سپاه بودم آقای رفیقدوست در این ارگان هیچ مسئولیتی نداشتند ولی در زمان آقای منصوری او در سپاه مسئول شد، بر همین اساس من از او می‌پرسم که چرا برای حزب جمهوری اسلامی و رئیس‌جمهور محافظ نذاشتید؟

غرضی با اشاره به اینکه به عقیده بنده هرکس که در انقلاب کوچکترین سهمی داشته باشد به حدی که حتی یک مرتبه مرگ بر آمریکا گفته باشد حفظ و صیانت شخصیت او بر من واجب است، افزود: اکنون با توجه به شرایط علاقمند نیستم که جریان های ضد انقلابی را توضیح دهم و این ناجرا بماند برای روز قیامت. من شصت سال سرباز انقلاب بوده‌ام و تا نفس دارم سرباز خواهم ماند و هرگز در دور باطل تقصیر به گردن دیگران انداختن وارد نخواهم شد.

وزیر دولت رجایی خاطرنشان کرد: انقلاب سر جای خودش هست و انقلاب ادامه پیدا خواهد کرد فقط می‌خواهم به مسئولین بگویم روز قیامتی هم دارند.

منبع: ۵۵آنلاین
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید