کد خبر: ۲۹۸۰۱۲
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری 2 کلاهبردار اینترنتی که با آگهی استخدام و کاریابی در شبکه های اجتماعی از شهروندان کلاهبرداری می کردند، خبر داد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار مرتضی میرزایی با اعلام این خبر، گفت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس فتای این فرماندهی مبنی بر کلاهبرداری از وی به صورت اینترنتی و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی وی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت .

وی تصریح کرد: کاراگاهان و کارشناسان پلیس آگاهی با انجام تحقیقات از مالباخته در بررسی های اطلاعاتی و فنی دریافتند، افرادی ناشناس در شبکه های اجتماعی با تبلیغات و آگهی کاریابی و استخدام در شرکت های مختلف و هدایت افراد به درگاه جعلی بانک برای پرداخت هزینه ثبت‌نام اولیه اقدام به دریافت اطلاعات حساب بانکی آنان می کنند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، اظهار کرد: ماموران پلیس فتا با دریافت این اطلاعات و شناسایی متهمان به کلاهبرداری رد این افراد را در یکی از استان های مرکزی کشور شناسایی کردند.

میرزایی، افزود: با هماهنگی قضائی ماموران پلیس فتا با شناسایی مخفیگاه متهمان این افراد را در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه در یکی از شهرستان های مرکزی کشور دستگیر کردند که در بازرسی از مخفیگاه یکی از متهمان 27 عدد سیم کارت، 7 دستگاه تلفن همراه، 4 قطعه سکه بهار آزادی و مبلغ 44 میلیون ریال وجه نقد کشف شد .

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد: متهمان در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی وکلاهبرداری 3 میلیارد و 420 میلیون ریالی اقرار کردند.

میرزایی، افزود: متهمان با ایجاد درگاه جعلی بانکی در شبکه های اجتماعی و هدایت افراد به این درگاه جعلی بانکی اطلاعات حساب بانکی شهروندان را سرقت و اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان می کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین