|
|
امروز: شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۹
کد خبر: ۲۹۷۷۵۷
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت پشتیبانی‌های لازم را از فعالیت‌های امنیت بخش که مردم را در چتر ایمنی قرار می‌دهد حمایت می‌کند.

محمدباقر نوبخت امروز (پنجشنبه، ۵ تیرماه) در مراسم تحویل‌دهی ۳ فروند جت جنگنده کوثر به نیروی هوایی ارتش اظهار کرد: دولت به عنوان مدیر توسعه و پیشرفت کشور از یک رابطه دو سویه بین امنیت و توسعه آگاه است، بنابراین در کنار فعالیت‌های مستمر برای زیرساخت‌های کشور، صدها کیلومتر آزادراه در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه واحدهای متعددی با استفاده از فناوری‌های نوین در استان اصفهان و کشور در حال شکل‌گیری و فعالیت هستند، افزود: از امروز هزاران واحد مسکونی برای افراد کم درآمد ساخته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: همه این بسترهای توسعه بدون یک امنیت ملی، غیرقابل استمرار و غیرپایدار است و به همین جهت دولت در کنار فعالیت‌های توسعه خود را موظف می‌داند رابطه دوسویه بین توسعه و امنیت را شکل بدهد.

نوبخت تاکید کرد: دولت پشتیبانی‌های لازم را از فعالیت‌های امنیت بخش که مردم ایران را در چتر ایمنی قرار می‌دهد حمایت می کند.

براساس این گزارش سه فروند جت جنگنده کوثر امروز با حضور امیر سرتیب امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به نیروی هوایی تحویل داده شد.

هواپیمای کوثر یک هواپیمای جنگنده پیشرفته با مأموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است که به طور کاملا بومی ساخته شده است و ایران را در زمره معدود کشورهای دارای فن‌آوری طراحی و ساخت هواپیمای جنگنده با سامانه‌های اویونیک و کنترل آتش نسل ۴ قرار داده است. این هواپیما به دو نوع تک کابین و دو کابین قابل تبدیل خواهد بود که نوع دوکابینه علاوه بر قابلیت رزمی، برای آموزش خلبانان در مرحله پیشرفته کاربرد دارد.

نیروی هوایی ارتش در تهران و سازمان صنایع دفاع در اصفهان به طور مشترک خط تولید جنگنده‌های کوثر را مدیریت می‌کنند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین