|
|
امروز: سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۶
کد خبر: ۲۹۶۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
 سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از تایید اعتبارنامه ۲۷۳ نماینده خبر داد و گفت که اعتبارنامه سه منتخب دیگر مجلس یازدهم در شعب در حال بررسی است.

محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در جلسه امروز یکشنبه مجلس اعتبارنامه ۲۷۳ نفر از نمایندگان تایید شد و اعتبارنامه سه منتخب مجلس یازدهم نیز در شعب مربوطه در حال بررسی است و اگر در شعبه مربوطه به تصویب برسد به صحن ارجاع می‌شود و اگر نیاز به بررسی بیشتری باشد به کمیته تحقیق ارجاع خواهد شد.

نماینده تبریز در مجلس ادامه داد: یکی از مراحل مربوط به بررسی اعتبارنامه‌ها استعلام از شورای نگهبان است، طبق آئین‌نامه شعب اعتراضاتی را قابل طرح می‌داند که در شورای نگهبان بررسی نشده ولی اگر مدارک و مستندات مورد اعتراض در شورای نگهبان بررسی شده باشد قابل طرح نیست.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به جلسه روز سه شنبه مجلس گفت: در این جلسه مهمانانی از خود مجلس و احتمالا از وزرا خواهیم داشت و مسائل مربوط به اداره داخلی مجلس و همچنین مسائل اقتصادی خود را در دستور کار داریم که احتمالا بخشی از جلسه به صورت غیر علنی و بخشی به صورت علنی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، مجلس ٢٩٠ نماینده دارد که در پی برگزاری انتخابات اسفند ٩٨، انتخابات در ١١ حوزه به مرحله دوم کشیده شد، همچنین دو نفر از منتخبان (فاطمه رهبر و محمدعلی رمضانی) پیش از ورود به مجلس درگذشتند و شورای نگهبان صلاحیت سینا کمالخانی منتخب تفرش را نیز پس از انتخابات رد کرد.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین