|
|
امروز: جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
کد خبر: ۲۹۶۲۸۴
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
مسئولین این ایالت مسیرهای مواصلاتی به سوی دهلی نو را بسته اند و در تلاش هستند با کم کردن رفت و آمدها میزان شیوع کرونا را کنترل کنند.

 با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در هند اینک دهلی نو با پشت سر گذاشتن ترکیه به نهمین کشور پر خطر جهان تبدیل شد.

 تعداد مبتلایان به کرونا در کشور هند به 173 هزار و 763 نفر رسید.

طبق اعلام وزارت بهداشت کشور هند تا کنون 4980 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و هنوز هم 89 هزار و 987 نفر در بیمارستان های این کشور بستری هستند.

از سوی دیگر با افزایش آمار مبتلایان به کرونا برخی از ایالت های هند اقدام به بستن مجدد مرزهای خود به سوی سایر ایالت ها کردند.

عملی شدن این تصمیم باعث به وجود آمدن ترافیک های سنگین در مسیر ورودی ایالت هایی مانند ایالت هاریانا شده است.

مسئولین این ایالت مسیرهای مواصلاتی به سوی دهلی نو را بسته اند و در تلاش هستند با کم کردن رفت و آمدها میزان شیوع کرونا را کنترل کنند.

پلیس در تلاش است تا مانع تجمع هزاران شهروندی شود که قصد داشتند وارد هاریانا شوند ولی اینک با درب های بسته این ایالت مواجه شده‌اند.

این در حالی است که ایالت های شرقی هند با بحران بازگشت کارگران مهاجر مواجه هستند و طی روزهای اخیر ده ها هزار کارگر مهاجر که روزهای متمادی در خیابان های شهرهای بزرگی چون دهلی نو و بمبئی سرگردان بوده اند به منازلشان بازگشته‌اند.

هند برای جلوگیری از انتشار کرونا حدود 2 ماه قرنطینه اعلام کرده بود ولی با افزایش فشارهای اقتصادی مجبور شد قرنطینه را کاهش دهد و همین موجب افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور شده است.

منبع: فرارو
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین