|
|
امروز: جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
کد خبر: ۲۹۶۱۹۴
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۶
در این آتش سوزی گسترده متاسفانه بیش از 380 هکتار از جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده بوزین و مره خیل طعمه حریق شد که در نهایت با حضور گسترده نیروهای نظامی و انتظامی، منابع طبیعی، نیروهای امدادی و اهالی بومی منطقه مهار شد.
 سردار علی اکبر جاویدان ضمن تایید این خبر اظهار داشت: این آتش‌سوزی گسترده از عصر روز چهارشنبه در جنگل‌های باینگان و اطراف پاسگاه نظامی مره خیل آغاز و تا حوالی صبح امروز (پنجشنبه) ادامه داشت.

به گزارش ایلنا،  وی افزود: شیب تند منطقه، کوهستانی و صعب العبور بودن و از طرفی پوشش گیاهی انبوه و متراکم و جنگلی بودن منطقه و وجود هیزم های خشک در این مناطق باعث گسترش بیشتر آتش و شعله ور شدن حریق و عدم مهار به موقع آن شد.

سردار جاویدان تصریح کرد: این آتش سوزی گسترده ابتدا از ساعت 15 تا 23 روز 6 خرداد رخ داد و پس از اطفاء آن متاسفانه از ساعت 7 صبح روز هفتم خرداد مجددا شعله ور و تا ساعت 3 بامداد امروز (هشتم خرداد) ادامه یافت.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: در این آتش سوزی گسترده متاسفانه بیش از 380 هکتار از جنگل‌ها و مراتع منطقه حفاظت شده بوزین و مره خیل طعمه حریق شد که در نهایت با حضور گسترده نیروهای نظامی و انتظامی، منابع طبیعی، نیروهای امدادی و اهالی بومی منطقه مهار شد.

وی با بیان اینکه علت وقوع این آتش سوزی در دست بررسی و اقدام قرار دارد، یادآوری کرد: هنوز میزان خسارت وارد آمده به جنگل ها و مراتع منطقه اعلام نشده است.

سردار جاویدان تصریح کرد: در این آتش سوزی متاسفانه یکی از نیروهای تیپ انصار الرسول (ص) نیز که به عنوان نیروی کمکی حضور پیدا کرده بود هنگام مهار آتش، دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین