کد خبر: ۲۹۵۶۴۹
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
کابینه عراق اعلام کرد که تعطیلات رسمی به مناسبت عید فطر از روز یکشنبه تا روز پنجشنبه است و منع آمدوشد سراسری نیز إعمال می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از المعلومه، دفتر رسانه‌ای نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که کابینه سومین جلسه خود را به ریاست مصطفی الکاظمی برگزار کرد و وی در سخنان آغازین خود تاکید کرد که دولت بر پشت سرگذاشتن دشواری‌ها و چالش‌های امنیتی، اقتصادی و درمانی مصمم است و دست به تلاش‌های فوق العاده‌ای در اقدامات دولتی و مسئولیت‌ها با روحیه یکپارچگی و بستن راه در مقابل فساد و رهایی از کاغذبازی و نیفتادن در دام اشتباهات گذشته می‌زند.

کابینه عراق همچنین تلاش‌ها برای مقابله با کرونا و آخرین تحولات و تدابیر اتخاذ شده جهت توقف خطر شیوع این ویروس را مورد بررسی قرار داد و اعلام کرد که باید کمپین‌های آگاهی بخشی بیشتر شود و می‌بایست شهروندان به دستورات بهداشتی پایبند باشند.

در این بیانیه آمده است که کابینه مسائل تضمینی برای کاهش پیامدهای بحران اقتصادی بر شهروندان را بررسی کرد و نخست وزیر به وزارت دارایی دستور پرداخت حقوق شهروندان برای ماه مه به صورت کامل و نیز اتخاذ تدابیر لازم جهت وام‌گیری به منظور رفع کسری مالی ناشی از کاهش قیمت نفت را داد. دولت همچنین افزایش درآمدهای غیرنفتی دولت و نیز رسیدگی به حساب‌های مالی بی ضابطه در برخی وزارت‌خانه‌ها که وارد خزانه دولت نمی‌شود، مورد بررسی قرار داد.

با توجه به نزدیک بودن روزهای تعطیلات عید فطر، نخست وزیر عراق این عید را تبریک گفت و روزهای تعطیلات عید فطر را اعلام و تاکید کرد که این تعطیلات از روز یکشنبه تا روز پنج شنبه خواهد بود و مقررات منع آمدوشد سراسری نیز إعمال می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
آخرین عناوین
ببینید و بشنوید