|
|
امروز: شنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۵
کد خبر: ۲۹۴۷۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
سفارت عربستان سعودی در واشنگتن پس از یک هفته به گزارش‌های رسانه‌ای درباره تماس‌های تلفنی تهدیدآمیز رئیس‌جمهوری آمریکا با ولیعهد سعودی واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم به نقل از روسیا الیوم، سفارت عربستان سعودی در واشنگتن، صحت گزارش‌های رسانه‌ای درباره تماس‌ تلفنی "دونالد ترامپ" رئیس‌جمهوری آمریکا با "محمد بن‌سلمان" ولیعهد سعودی، که طی آن ریاض را به قطع حمایت نظامی در صورت عدم کاهش تولید نفت تهدید کرده بود، رد کرد.

"فهد ناظر" سخنگوی این سفارتخانه در صفحه کاربری خود در "توییتر" نوشت: گزارش‌های رسانه‌ای که طی این هفته درباره تماس تلفنی این دو رهبر منتشر شده، ادعاهایی بی‌اساس و عاری از صحت هستند و نشان‌دهنده روابط عربستان سعودی و آمریکا که مبتنی بر احترام متقابل است و نیز روابط دوستانه محمد بن‌سلمان و ترامپ نیست.

خبرگزاری رویترز، اواخر هفته گذشته در گزارشی اختصاصی نوشت، ترامپ در تماسی تلفنی با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی در تاریخ 2 آوریل ( 14 فروردین) هشدار داده است، اگر سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) شروع به کاهش تولید نفت نکند، کاخ سفید نیز قادر نخواهد بود قانون‌گذاران آمریکایی را از تصویب قانون خروج نیروهای آمریکایی از عربستان سعودی منع کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین