کد خبر: ۲۹۴۳۱۵
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
وزیر امور خارجه پاکستان ابراز امیدواری کرد که جمهوری اسلامی ایران با موفقیت از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا عبور خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، وزارت امورخارجه پاکستان امروز (پنج شنبه) با انتشار بیانیه‌ای که روی وب سایت رسمی این وزارتخانه قرار گرفته است، اعلام کرد: شاه محمود قریشی و محودجواد ظریف وزیران خارجه پاکستان و ایران در گفت‌وگوی تلفنی امروز خود فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به یکدیگر تبریک گفتند.

در ادامه این بیانیه با اشاره به این‌که دو طرف درباره شیوع ویروس کرونا با هم تبادل نظر کردند، آمده است: وزیر خارجه پاکستان ضمن ابراز تاسف نسبت به جان باختن تعدادی از ایرانیان در اثر ابتلا به ویروس کووید- 19، ابراز امیدواری کرده است که جمهوری اسلامی در مقابله با این همه‌گیری جهانی به موفقیت دست خواهد یافت.

همچنین در این بیانیه آمده است: وزیران امور خارجه ایران و پاکستان به علاوه گسترش پدیده حمله ملخ‌های بیابانی را بررسی و بر ضرورت تلاش جمعی برای مقابله موثر با این تهدید توافق کردند.

وزارت امور خارجه پاکستان در ادامه اعلام کرد: قریشی و ظریف دیدگاه‌های خود را درخصوص تحولات افغانستان مطرح کردند. وزیر امور خارجه پاکستان با حمایت قاطعانه این کشور از فرآیند صلح و برقراری ثبات در افغانستان تاکید و ابراز امیدواری کرد که گفت ‌وگوها میان گروه‌های داخلی افغانستان سریع تر آغاز شود.

طبق این بیانیه، شاه محمود قریشی همچنین با اشاره به اوضاع کشمیر و برخی از تلاش‌ها در راستای مسلمان هراسی در هند در وضعیت شیوع ویروس کووید- 19، گفت: پاکستان از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از حقوق مسلمانان قدردانی می‌کند و تاکید دارد که این گونه اقدامات باید از سوی جامعه بین الملل محکوم شود.

به گزارش ایسنا، وزارت امور خارجه کشورمان نیز ساعتی پیش از گفت وگوی تلفنی محمد جواد ظریف و شاه محمود قریشی همتای پاکستانی خود خبر داد و تصریح کرد که دو طرف درخصوص آخرین تحولات روابط دو جانبه، مبارزه با شیوع کرونا، تحریم ها و آخرین تحولات سیاسی در افغانستان رایزنی و تبادل نظر کردند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین