کد خبر: ۲۹۳۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۶
مقامات سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل درپی حمله و اتهامات دونالد ترامپ واکنش نشان دادند و از عملکرد این نهاد بین المللی در زمینه کرونا دفاع کردند در این راستا استفان دو جاریک سخنگوی سازمان ملل گفت که سازمان جهانی بهداشت در رابطه با مبارزه با کرونا اقدامات زیادی انجام داده است.
رییس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با دبیرکل سازمان جهانی بهداشت درپی حمله دونالد ترامپ، از این سازمان جهانی حمایت کرد.

به گزارش رویترز، امانوئل ماکرون روز چهارشنبه در تماس تلفنی با «تدروس آدهانوم» حمایت کامل خود را از سازمان جهانی بهداشت ابلاغ کرد.  

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا شامگاه سه‌شنبه در پیامی توییتری سازمان جهانی بهداشت را متهم کرد که در میانه شیوع ویروس کرونا در چین، به غلط کشورها را توصیه به نبستن مرزهای خود به روی چین کرده است.

یک مقام دفتر ریاست جمهوری فرانسه به رویترز در این مورد گفت: مکرون بار دیگر بر اعتماد و حمایت از این نهاد تاکید کرد.  

دونالد ترامپ سه شنبه گذشته در توییتی نوشت : سازمان جهانی بهداشت واقعا اشتباه بزرگی کرد. این سازمان که بودجه‌اش عموما توسط ایالات متحده تامین می‌شود، به دلایلی بسیار چین‌محور است. ما این مساله را به دقت مد نظر قرار می‌دهیم. خوشبختانه من توصیه آن‌ها را مبنی بر بازگذاشتن مرزهایمان بر روی چین در همان آغاز رد کردم. چرا به ما چنین توصیه اشتباهی کردند؟  

وی اظهار کرد: سازمان بهداشت جهانی از آمریکا پول هنگفتی را دریافت کرده است، اما آن‌ها از چین جانبداری کردند. این نهاد بین المللی می‌توانست زودتر درباره خطر شیوع ویروس کرونا اطلاع‌رسانی کنند.  

مقامات سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل  درپی حمله و  اتهامات دونالد ترامپ واکنش نشان دادند و از عملکرد این نهاد بین المللی در زمینه کرونا دفاع کردند در این راستا استفان دو جاریک سخنگوی سازمان ملل گفت که سازمان جهانی بهداشت  در رابطه با مبارزه با کرونا اقدامات زیادی انجام داده است.

وی در واکنش به انتقادات ترامپ، اظهار کرد: سازمان جهانی بهداشت به رهبری تدروس ادهانوم در مبارزه با ویروس کووید ۱۹ اقدامات بزرگی انجام داده است. این سازمان نشان دهنده قدرت سیستم جهانی بهداشت است. 
منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین