کد خبر: ۲۹۲۹۶۴
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
نیروهای آتش نشانی بلافاصله بخاری را خاموش کرده و نیز با بازکردن پنجره ها، راه های ورود هوا را نیز گشودند و همزمان پیکر این مرد جوان را از داخل این منزل مسکونی بیرون بردند که امدادگران اورژانس به سرعت عملیات احیا را بر روی وی انجام دادند و خوشبختانه حال این مرد جوان مساعد و بهبود یافت.
رییس ایستگاه شماره ۲۳ آتش نشانی تهران اعلام کرد: یک قطعه طاووس که در پشت بام یک منزل مسکونی در مجیدیه شمالی سرگردان شده و قادر به پرواز نبود، توسط آتش نشانان بدام افتاد.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، «رضا مهرورز» در این باره گفت: ساعت ۹ امروز در پی تماس ساکنان یک منزل مسکونی با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی و درخواست کمک از آتش نشانی، بی‌درنگ یک گروه از آتش نشانان به کوی مجیدیه شمالی حرکت کردند.

وی افزود: هنگامی که نیروهای آتش نشانی به محل رسیدند مشاهده کردند که یک طاووس رنگارنگ زیبایی در پشت بام یک منزل یک طبقه مسکونی نشسته و نمی تواند پرواز کند.

رییس ایستگاه شماره ۲۳ آتش نشانی تهران ادامه داد: آتش نشانان بلافاصله با استفاده از تجهیزات ویژه و بی آنکه آسیبی به این طاووس برسد، سرانجام توانستند این پرنده زیبا را در پشت بام به دام اندازند.

وی با بیان اینکه این پرنده پس از انتقال به ایستگاه آتش نشانی تحویل مراجع ذیصلاح محیط زیست شد، به شهروندان توصیه کرد، در صورت مشاهده هر نوع جانوران و یا پرندگان وحشی از هرگونه اقدامی خودداری کنند و بی درنگ با سامانه ۱۲۵ تماس برقرار کرده و موضوع را به آتش نشانی اطلاع دهند.

نجات جوان ۲۵ ساله ای از خطر گاز گرفتگی در کوی افسریه

مرد جوانی که در داخل منزل مسکونی خود بر اثر نشت گاز منواکسید کربن دچار گازگرفتگی شده بود، با هوشیاری برادرش و اقدام به موقع آتش نشانان از مرگ حتمی نجات یافت.

فرمانده آتش نشانی اعزامی در محل اعلام کرد: پس از تماس برادر این مرد جوان با سامانه ی ۱۲۵ آتش نشانی تهران مبنی بر عدم پاسخگویی برادرش که ظاهرا در خانه اش بسر می برد، ستاد فرماندهی این سازمان بلافاصله ساعت ۱۳:۴۵ روز گذشته آتش نشانان ایستگاه ۱۵ را به محل حادثه واقع در کوی افسریه، خیابان سی و یکم اعزام کرد.

«حسین فخاری» افزود: مرد ۲۵ ساله ای در آپارتمان ۶۰ مترمربعی خود در یک ساختمان چهار طبقه مسکونی به علت نامعلومی براثر انتشار گاز منواکسیدکربن دچار گاز گرفتگی و مسمومیت شدید شد.

وی ادامه داد: برادر وی مقارن ظهر دیروز زنگ آپارتمان برادرش را زد ولی خبری از او نشد و وی نیز پس از عدم پاسخ گویی برادرش، سراسیمه با آتش نشانی تماس گرفته و تقاضای کمک فوری کرد که بی درنگ گروهی از آتش نشانان در محل حادثه حاضر شدند.

فخاری تصریح کرد: آتش نشانان بلافاصله درب این آپارتمان را گشودند و وارد این منزل شدند و ناگهان با پیکر نیمه جان این مرد ۲۵ ساله که بیهوش در کف اتاق افتاده بود، مواجه شدند.

این فرمانده آتش نشانی اضافه کرد: نیروهای آتش نشانی بلافاصله بخاری را خاموش کرده و نیز با بازکردن پنجره ها، راه های ورود هوا را نیز گشودند و همزمان پیکر این مرد جوان را از داخل این منزل مسکونی بیرون بردند که امدادگران اورژانس به سرعت عملیات احیا را بر روی وی انجام دادند و خوشبختانه حال این مرد جوان مساعد و بهبود یافت.

وی در مورد علت وقوع این حادثه نیز اظهار داشت: در بررسی اول مشخص شد که جدا شدن لوله دودکش بخاری موجب خروج گازهای منواکسیدکربن از بخاری روشن در فضای خانه شده بود.

فخاری خاطرنشان کرد: خوشبختانه با مطلع شدن به موقع برادر این شخص از این حادثه و اعلام آن به آتش نشانی و همچنین حضور سریع نیروهای آتش نشانی در محل حادثه باعث شد این مرد جوان از مرگ حتمی رهایی یابد.

فرمانده آتش نشانی با اعلام این که تحقیقات بیشتر هم اکنون از سوی کارشناسان آتش نشانی تهران در حال انجام است، افزود: این مرد جوان پس از انجام اقدامات اولیه برای احیای وی، به سرعت توسط عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین