|
|
امروز: شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
کد خبر: ۲۹۲۳۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
آیت الله فلاحتی در ادامه به حضور فعال نیروهای مسلح ایران در مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: حضور موثر سپاه و ارتش در مبارزه با ویروس کرونا یادآور جانفشانی این نیروها در هشت سال دوران دفاع مقدس است.
معاون آماد و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آمادگی ایجاد نقاهتگاه با ۱۰۰۰ تخت در گیلان را داریم گفت: ۱۷۵ شهر و روستای گیلان توسط نیروی زمینی ارتش در مدت ۱۵ روز گذشته گندزدایی شد.

امیر سرتیپ حسن علیپور امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان به حضور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با محوریت لشکر ۱۶ زرهی قزوین در راستای مبارزه با ویروس کرونا در گیلان اشاره کرد و گفت: ماموریت کنترل ورودی و خروجی شهرستان رشت به نیروی زمینی ارتش محول شده و دو ایستگاه در رودبار و محل عوارضی رشت در منطقه امامزاده هاشم دایر کردیم.

وی از کنترل و پایش ۶۰ هزار خودرو طی ۱۵ روز گذشته در گیلان خبر داد و افزود: تاکنون بیش از ۲۱۰ هزار نفر غربالگری شدند که ۸۵ نفر مبتلا به ویروس کرونا بودند.

معاون آماد و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش با اشاره به گندزدایی ۱۷۵ شهر و روستای گیلان توسط نیروی زمینی ارتش در مدت ۱۵ روز گذشته، بیان کرد: بیش از ۷۵۰ هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده مصرف کردیم و توانستیم حدود ۱۱ هزار و ۱۰۰ کیلومتر را در ۱۷۵ شهر و روستای گیلان گندزدایی کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار ماسک و دستکش در شهرها و روستاهای گیلان توزیع کردیم، تصریح کرد: آمادگی ایجاد نقاهتگاه با ۱۰۰۰ تخت در گیلان را داریم.

امیر سرتیپ علیپور به جانمایی استقرار تخت های نقاهتگاه ها در رشت اشاره کرد و یادآور شد: در خیابان چمران رشت یک ورزشگاه با ۱۲۰ تخت برای پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا تجهیز شده است و در صورت نیاز آمادگی برای ایجاد نقاهتگاه در مناطق دیگر را داریم.

آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان نیز در این دیدار با تبریک اعیاد شعبانیه و ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: ۱۲ فروردین ماه سال ۱۳۵۸ در حقیقت روز پایه گذاری نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی به رای بیش از ۹۸ درصدی ملت ایران به نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی با تلاش های امام راحل از سال ۱۳۴۲ و پس از آن با تلاش های ملت ایرانی به ثمر رسید و شاهد هستیم امروز به عنوان یک قدرت معادله گردان در دنیا برای ملت ها به اثبات رسیده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امروز تمام قدرت های سلطه گر برای جنگ با دین بسیج شدند، بیان کرد: انقلاب اسلامی نعمت بزرگی برای توسعه معنوی در جامعه است و باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم.

آیت الله فلاحتی در ادامه به حضور فعال نیروهای مسلح ایران در مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: حضور موثر سپاه و ارتش در مبارزه با ویروس کرونا یادآور جانفشانی این نیروها در هشت سال دوران دفاع مقدس است.

وی با قدردانی از تلاش نیروهای مسلح در مبارزه با ویروس کرونا به ویژه نیروی زمینی ارتش در گیلان، تصریح کرد: تلاش های صورت گرفته توسط تمام متولیان به ویژه نیروهای مسلح موجب شده گیلان رتبه نخست در کاهش مرگ و میر، افزایش ترخیصی ها از بیمارستان ها و کاهش مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در کشور را کسب کند.

آیت الله فلاحتی، مردم گیلان را عاقل و فهیم عنوان کرد و یادآور شد: کاهش مبتلایان به ویروس کرونا در سایه همکاری و همراهی مردم با متولیان امر محقق شده است.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
آخرین عناوین
ببینید و بشنوید