کد خبر: ۲۹۲۲۳۳
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۴
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی اعضای باند کلاهبرداری با ۳۷ فقره پرونده اتهامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ تورج کاظمی در تشریح این خبر اظهار کرد: پانزدهم اسفند ماه ۹۸ مردی ۳۵ ساله ساکن تهران حوالی خیابان جمهوری با مراجعه به پلیس فتا و ارائه شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای اظهار داشت: حسابم به دلیل نامعلومی مسدود شده در حالی که از این امر بی اطلاع بوده و خواهان پیگیری پلیس هستم.

سرهنگ کاظمی ادامه داد: پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای در دستور کار کارشناسان فتا قرار گرفت و پلیس تحقیقات خود را دراین زمینه آغاز کرد، در خلال رسیدگی شاکی مجدد به پلیس مراجعه و با ارائه سرنخی بیان کرد خانمی ناشناس با او تماس تلفنی گرفته و از وی درخواست کارت بانکی در ازای مبلغ یک میلیون تومان کرده است.

این مقام انتظامی افزود: معلوم شد، تماس از سوی خانمی ۳۰ ساله ساکن تهران بوده که با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای نامبرده شناسایی و به پلیس انتقال داده و با بررسی سوابق وی معلوم شد، وی قبلاً در یک شرکت اینترنتی به عنوان بازاریاب فعالیت قرعه کشی و فروش محصولات را داشته است.

وی گفت: متهم با ادله‌های فنی پلیس راز کلاهبرداری اعضای باند خود را برملا کرد و در اظهاراتش اذعان داشت که در پوشش یک شرکت خصوصی قرعه کشی و فروش محصولات با عنوان بازاریاب اینترنتی اقدام به کلاهبرداری می کرده و شاکی یکی از افرادی است که کارت بانکی خود را در قبال مبلغی در اختیار وی قرار داده و کارت‌ها را به صاحب شرکت تحویل می داده و در قبال تحویل هر کارت ماهیانه مبلغی به حسابش و شاکی واریز می شده است.

سرهنگ کاظمی در ادامه گفت: شاکی به پلیس دعوت و در برابر تحقیقات مأموران راهی جز اعتراف نداشت و گفت که کارت بانکی خود را در قبال پول به متهم داده و وقتی حسابش مسدود شده با طرح شکایت واهی قصد باز کردن آن را داشته و از گفتن حقایق واهمه داشته است.

رئیس پلیس فتا در خاتمه با اشاره به اینکه با اظهارات متهمان، دیگر همدست آنها که خود را به عنوان شاکی معرفی و گرداننده اصلی اعضای این باند بودند نیز دستگیر و به پلیس انتقال داده شدند، گفت: با جمع بندی پرونده تا کنون ۳۷ فقره پرونده مشابه به ارزش ریالی ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال برآورد که پرونده پس از انجام تحقیقات پلیس به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای ارسال شد و متهمان تحت برخورد قضائی قرار گرفتند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ خاطر نشان کرد: شهروندان گرامی توجه داشته باشند کارت بانکی جزئی از اوراق حقوقی فرد بوده و هرگونه سو استفاده از این حساب‌ها پیگرد قضائی برای صاحب حساب دارد، به هیچ وجه کارت‌های بانکی خود را به امانت و یا تحت عناوین دیگر در اختیار فردی قرار ندهید زیرا در صورت وقوع هر جرم صورت گرفته از طریق این افراد شما نیز به عنوان شریک جرم محسوب می‌شوید و باید پاسخگو باشید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین