کد خبر: ۲۹۰۲۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷


دکتر محمد آدابی در سال 1362 و در تهران به دنیا آمد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در مدارس مذهبی گذراند و مقطع کارشناسی را در رشته زبان انگلیسی به پایان رساند. او سپس تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با گرایش بازرگانی بین‌الملل و دکترای تخصصی خود را در همین رشته با گرایش سیاست‌گذاری بازرگانی در دانشگاه تهران گذراند.

او از سال 1381 به صورت تخصصی و حرفه‌ای وارد بازار سرمایه شد و فعالیت خود را در این حوزه از سطوح کارشناسی شروع کرده و به تدریج در بخش‌های مختلف مدیریتی دنبال نمود. وی در طول فعالیت خود در بازار سرمایه با مشکلات عدیده‌ای مواجه گشت. او معتقد است که این مشکلات ریشه در سه معضل اساسی دارد:

    مسائل حقوقی و قانونی موجود در بازار سرمایه
    مسائل اجرایی و کارکردی در بازار سرمایه
    مسائل فنی و تکنولوژیک در بازار سرمایه

ایشان راه حل بسیاری از مشکلات موجود در بازار سرمایه را ناشی از عدم حضور یک نماینده از سوی این بازار در مجلس شورای اسلامی می‌داند و بدین جهت تصمیم گرفت تا در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کند و به این شکل نماینده بازار سرمایه در مهم‌ترین نهاد قانون‌گذاری و نظارتی کشور باشد.

تلاش او، برنامه‌ریزی اقتصادی با اولویت بازار سرمایه است تا با هدف هدایت جریان نقدینگی و سرمایه‌های سرگردان به سمت بازار بورس موجب رونق بخش تولید در اقتصاد شده و از اثرات مخرب آن‌ها در سایر بازارهای موازی (مانند بازار ارز، طلا و مسکن) جلوگیری کند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین