|
|
امروز: چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
کد خبر: ۲۹۰۰۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
فضا که به سمت انتخابات می‌رود اخبار قابل تامل زیادی هم منتشر می‌شود؛ اخبار و شایعاتی که بیشتر آنها درباره کاندیدا شدن یا ارائه لیست‌های انتخاباتی است. یکی از این موضوعات مطرح شده در این روزها استعفای دبیر ستاد امر به معروف بود. حجت‌الاسلام جلیل محبی به‌عنوان نمونه در توئیتی نوشته بود: «پیامبر صلی ا... علیه وآله وسلم فرمودند اگر ببینید زن و مردی در حال گناهند چه می‌کنید. یکی از صحابه گفت با این شمشیر گردنشان را می‌زنم. رو به علی علیه‌السلام فرمود علی جان تو چه می‌کنی؟ گفت با ردایم رویشان را می‌پوشانم. پیامبر فرمود: لافتی الا علی... دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر این توئیت را با هشتگ زهرا امیر ابراهیمی منتشر کرده است.» که سبب واکنش‌هایی مانند پاسخ مهناز افشار شد. یا در آبان ماه سال جاری و در یک توئیت جنجالی در واکنش به صحبت‌های رئیس جمهور نوشت: «آقای روحانی مرتکب جرم شده و مشمول دو سال حبس است.» و...  جلیل محبی دیگر دبیر ستاد امر به معروف نیست و خودش می‌گوید برای انتشار لیست انتخاباتی استعفا داده است اما در شبکه‌های مجازی چنین می‌نویسند که او برای مناظره با تاجزاده که خط قرمز دلواپسان است برکنار شده و یا درباره کنار رفتن او از ستاد امر به معروف چنین مدعی شدند:‌ «جلیل محبی بعد از خرما خوردن فجیعش مقابل سید مصطفی تاجزاده از ستاد امربه معروف و نهی از منکر کنار گذاشته شد. نزدیکان وی می‌گویند، خودش استعفا داده تا راحت به تبلیغات ادامه دهد، اما برخی منابع می‌گویند، انتقادات زیاد به خرما خوردن ایشان باعث برکناری‌اش شده است» البته محبی پس از چند روز از انتقاداتی که به نحوه خرما‌ خوردن و پاک کردن دست‌هایش در جریان مناظره با تاج‌زاده مطرح‌شد به این انتقادات واکنش نشان داد و گفت: «خرماخوردن بنده را مطرح کردند تا اصل مناظره با آقای تاجزاده به حاشیه برود. محبی ادامه داد: بله! بنده ده عدد خرما در مناظره با آقای تاجزاده میل کردم! خرمایش را من خوردم شما فاتحه‌اش رو بخوانید.»در این راستا حجت الاسلام جلیل محبی با «آرمان ملی» به گفت و گو پرداخته که در ادامه می‌خوانید:

   چند روز است که شایعه برکناری یا استعفای شما از دبیری ستاد امر به معروف و نهی از منکر شنیده می‌شود . برخی دلیل آن را مواضع متفاوت شما و برخی دیگر مناظره‌ای می‌دانند که با آقای تاجزاده برگزار کردید. واقعیت چیست؟

من روز پنجشنبه در توئیتر اعلام کردم درصدد ارائه لیستی با متخصصین  و جمعی از کارشناسان مرکز پژوهش‌ها هستم؛ لیستی که بدون سرلیست باشد. عد‌ه‌ای چنین عنوان کردند که « دبیر ستاد امر به معروف هستی پس نمی‌توانی اقدام به ارائه لیست انتخاباتی کنی» بنده هم پاسخ دادم «اگر لازم باشد برای ارائه لیست، از جایگاه دبیری ستاد امر به معروف استعفا می‌دهم تا با همکارانم بتوانیم لیست انتخاباتی بدهم» پس از آن، به اطلاع حضرت آیت‌ا... صدیقی رساندم که « برای ارائه لیست انتخاباتی از جایگاه دبیری ستاد امر به معروف استعفا می‌دهم.» ایشان مسافرت بودند و به‌صورت شفاهی با استعفای من موافقت کردند. پس از آن استعفایم را کتبی نوشتم و تحویل دادم که ایشان به‌صورت شفاهی استعفای بنده را برای ارائه لیست انتخاباتی پذیرفتند ولی هنوز فردی را به‌عنوان دبیر ستاد امر به معروف معرفی نکرده‌اند.

   پس شایعه برکناری شما به‌خاطر حضور در جلسه مناظره با آقای تاجزاده را رد می‌کنید.
این شایعات جنگ روانی اطرافیان آقای تاجزاده است و دلیلش شکست سختی بود که در این مناظره پذیرا شدند.

   تصور نمی‌کنم چنین باشد و این ادعا بارها در شبکه‌های مجازی از سوی افرادی که نمی‌توان آنها را اطرافیان آقای تاجزاده دانست، مطرح شد. فردی با استعفای شما مخالفت نکرد و به محض طرح آن، مورد موافقت قرار گرفت؟

از من پرسیدند برای ارائه لیست اصرار دارید و گفتم بله، اصرار به ارائه لیست دارم و سپس گفتند اگر اصرار دارید با این استعفا موافقت می‌شود.
   شما از ابتدای حضور در ستاد امر به معروف مواضع جالب و متفاوت اتخاذ کردید و در آخرین اقدام با آقای تاجزاده مناظره کردید. این تصور وجود دارد که اقدامات و اظهارات شما برای کسب رای بیشتر در انتخابات مجلس بوده است. لطفا توضیح دهید.

اصلا اینطور نیست و پیش از این، چنین قصدی نداشتم. زمانی که شاهد تفرق انقلابیون شدم و برخی لیست‌های ارائه شده را دیدم به همراه دوستان و همکارانم تصمیم به ارائه لیست گرفتیم.
   زمانی  در توئیتی چنین آوردید: «‏تا زمانی که بنده دبیر ستاد امر به معروف هستم بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اولویت را به امر به معروف مسئولان می‌دهم. والسلام ‏العاقبه للمتقین.» اما پس از مدتی در توئیت دیگری آوردید: «بزرگترین مشکلم در ستاد امر به معروف این است که اجازه امر به معروف به خودی و مسئول را ندارم و...» ماجرا چه بود؟ بالاخره موفق شدید یا خیر؟
ما نگفتیم که درصدد امر به معروف مسئولان هستیم بلکه گفتیم می‌خواهیم کاری کنیم که مردم به امر به معروف مسئولان بپردازند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
|
در حال بررسی: ۰
|
انتشار یافته: ۱
محمدرضا کیانفر
|
Netherlands
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
0
0
سیدمصطفی تاجزاده فعال اصلاح‌طلب گفت: در اعتراض به مهندسی انتخابات رأی نمی‌دهم.

آقای تاجزاده،
رأی ندادن پاسیفیته یعنی انفعال می‌باشد زیرا مانند سال82 و84 که حدود 15میلیون از هموطنان تحریم کردند موجب برنده شدن ارتجاعی‌ترین کاندیداها می‌گردد.

سرور گرامی،
تنها راه نجات کشور اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
1- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
2- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
با تشکر از توجه شما،
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین