|
|
امروز: يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۸
کد خبر: ۲۸۹۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
انقلاب مربوط به نژاد و گروه و جریان نبود؛ انقلاب مردم ایران بود و دیدید در ۲۲ بهمن هیچ حزبی مطرح نیست. این حضور بیعت با امام زمان(ع) است لذا جشن سالانه انقلاب پدیده بی بدیل است که معجزه وار هرساله دشمن را که یکسال تلاش می‌کند را مایوس می‌کند.
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: خداوند عزیز برای اهل تقوا عالم امکان را در اختیار او قرار می‌دهد. انسان با تقوا هیچگاه تنها نیست. قلب شما بارگاه خداست و حرم حق است که اگر‌ آلوده شود خداوند آنجا را ترک می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید،حجت‌الاسلام‌ کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر اینکه تقوا دژی مستحکم است، گفت: اگر کسی هدفش پرهیز از غضب خداوند باشد خداوند به او معیت دارد. خداوند همراه است؛ خداوند یار است و خداوند کمک کار است. خداوند عزیز برای اهل تقوا عالم امکان را در اختیار او قرار می‌دهد. انسان با تقوا هیچگاه تنها نیست. قلب شما بارگاه خداست و حرم حق است که اگر‌ آلوده شود خداوند آنجا را ترک می‌کند.

به نوشته ایلنا، وی ادامه داد: امروز در آستانه میلاد دو نور هستیم؛ یکی جلال‌الله و ام‌الکتاب است که مادر ما است. امروز میلاد مسعود حضرت صدیقه طاهره(س) و میلاد مسعود فرزند او، وارث به حق او و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی آیت‌الله‌العظمی امام خمینی است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: روز زن یا هفته زن در پیش است و حضرت زهرا(س) بهترین الگو است؛ ایمان حضرت زهرا فقط ایمان قلبی و باطنی نبود و همه اعضای فاطمه جلوه ایمان بود. ایمان تکیه‌گاه است. حضرت صدیقه طاهره در خدمت دینش بود و جز به رضای خدا فکر نکرد. امروز خانواده ها در تربیت دختران، دختری خداترس و عاشق خدمت به خانواده تربیت کنند. ازدواج آیت خدا و مقدس است اما ازدواجی که دوام داشته باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیقی گفت: بیش از هفتاد نام در قرآن کریم برای قیامت ذکر شده است و یکی از این القاب روز «فزع اکبر» است؛ روز وحشت است. قرآن کریم در سوره قیامت می‌فرماید روزی خدا این بساط را جمع می کند و آن وقت انسان گرفتار یک سرگردانی و وحشت می شود و فریادش بلند می شود که به کجا پناه ببریم؛ نه آشنایی و نه فامیلی و همه و همه گرفتار خودشان هستند. اگر می‌خواهیم روز قیامت پناهی داشته باشیم قرآن می‌فرماید اگر اهل تقوا باشید هم اینجا پناه شما است.

وی افزود: تقوای سیاسی؛ چند روزی پشت این میزها نشستیم و دیگر نیستیم. مگر چه حاصلی از این میزها به انسان می‌رسد اگر انسان بداند اینها امانت خداست آن وقت میز برایش ترسناک می‌شود؛ البته این کار تقوای اداری سیاسی و اداری می‌خواهد اگر کسی جای خدمت، پرچم‌های بدلی ایجاد کند و به جای دلگرم کردن مردم به انتخابات مردم را دلسرد کنند وجدانشان به آنها چه می‌گوید؟ مگر مرگ نیست؛ چرا رعایت نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: در این جمعه باید سپاس خدا مطرح شود و اینکه دم به دم به ما نعمت می‌دهد؛ این انقلاب چه نعمتی بود. به این روحیه انقلابی مردم نگاه کنید که این انقلاب را سال به سال جشن می‌گیرند . با همه دو قطبی‌هایی که دلدادگان به غرب ایجاد کردند و در انتخابات و فتنه‌ها مردم را مقابل هم قرار می‌دهند اما در ۲۲ بهمن مثل اول انقلاب است. انقلاب مربوط به نژاد و گروه و جریان نبود؛ انقلاب مردم ایران بود و دیدید در ۲۲ بهمن هیچ حزبی مطرح نیست. این حضور بیعت با امام زمان(ع) است لذا جشن سالانه انقلاب پدیده بی بدیل است که معجزه وار هرساله دشمن را که یکسال تلاش می‌کند را مایوس می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: نکته بعد انتخابات است؛ این انتخابات پدیده انقلاب بود چرا که قبل از انقلاب مردم در تعیین سرنوشت خود نقشی نداشتند. البته مردم ایران همه منتظر ظهور حضرت مهدی هستند و هروقت ندای «انا المهدی» بلند شد دلشان آب می‌شود. برخی می‌خواهند بین جمهوریت و اسلام بالا و پایین کنند. امام گفتند جمهوری اسلامی، نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر و مردم در رفراندوم شرکت کردند. شهید سلیمانی در وصیت خود گفتند دلتان به سکان دار انقلاب گرم باشد.

وی ادامه داد: اما این امر که در اول انقلاب با فرمان انقلاب جلوی تانک ایستادید و به فرمان امام هشت سال جوانانتان را فرستادی همین امام گفتند مردم همیشه پای صندوق رای حضور داشته باشند و رهبر انقلاب با تبیین از شما خواستند پای صندوق رای حضور پیدا کنید. مجلس باید در طراز این عظمت باشد و در طراز خون شهید سلیمانی و نمایندگانی که امین انقلاب باشند و با چشم و ابروهای بیگانگان توافق نامه امضا نکنند و به وزرای پرونده دارد رای ندهند. در انتخابات شورای شهر به افراد مشکل دار اجازه حضور ندهند و چشم نبندند و حزبی رای بدهند. مجلسی می‌خواهیم که دولت را کنترل کند و مردم به آن مجلس دل ببندند.

وی افزود: نکته بعدی یکی از مسائل این روزها یعنی «طرح معامله قرن» است و افتضاحی برای رئیس‌جمهور رسوای آمریکا و اسرائیل است. مردم را از خانه‌های خود و از ملکشان خارج کردند و می‌گویند معامله قرن که البته این طرح از ابتدا شکست خورده است و باعث خیزش جدید فلسطینی‌ها شده است.

حجت‌الاسلام‌ صدیقی در پایان گفت: برف گیلان را نگویم بی انصافی است؛ مردمی آنجا گرفتار هستند. مسئولین زحمت می‌کشند اما باید این برف پیش‌بینی می شد. کشور ما بحران زا است. مسئولین باید برنامه ریزی کنند و از مردم و مسئولین توقع داریم که به یاری گرفتاران بشتابند. ما آنجا نیستیم که ببینیم چه سختی هایی می‌کشند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین