|
|
امروز: يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۵۳
کد خبر: ۲۸۹۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
رهبر جریان صدر عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد شدید از تظاهرات ضد دینی به نام آزادی، اعلام کرد اجازه نمی‌دهد عراق به کشوری برای افراط یا تفریط تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای از تظاهرات ضد دینی در این کشور به اسم آزادی به شدت انتقاد کرد.

وی با بیان این مطلب افزود: تا پیش از این افراط‌گرایی، کشتار و بمب‌گذاری به اسم دین انجام می‌شد و امروز به نام دین، صداهای آزادی خواهی، برهنگی، اختلاط، مستی و فسق و فجور به راه افتاده است.

رهبر جریان صدر ادامه داد: اینها مرا به یاد شعار قدیم آنها انداخت که معنایش این است «آنها قندهار نمی‌خواهند بلکه دنبال شیکاگو هستند» (کنایه از افراط و تفریط). ما امروز ملزم هستیم که جلوی تبدیل عراق به قندهار از حیث افراط گرایی دینی و تبدیل آن به شیکاگو از حیث رهایی، بی بند و باری اخلاقی و همجنسگرایی را بگیریم.

صدر اظهار داشت: هر دو طرف بیمار هستند و عقل و قلب آنها از امراض در امان نیست همانگونه که خداوند فرمود «فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا و لهم عذاب الیم بما کانو یکذبون». بنابراین ما باید با تمام ایمان، علم، اخلاق از دین، عقیده، اصول و روش تربیتی خود دفاع کنیم.

وی تأکید کرد: آزادی و روشنفکری نباید به حد انتشار فحشا و منکر در جامعه برسد آنهم در میان جامعه عراقی که کشوری مقدس است.

صدر گفت: باید خود را به علم، تقوا و اخلاق مجهز کنیم تا بتوانیم به اعتدال فرا بخوانیم و سرباز خدا و معصومین باشیم.

وی در پایان به همجنس‌گرایانی که آنها را «داعشی‌های تمدن و آزادی» خواند، توصیه کرد دنبال غرائز حیوانی و شهوانی خود نروند و افزود: ما در برابر توهین به دین، عقیده و وطن ساکت نخواهیم نشست و اجازه نخواهیم داد آثار آن را از بین ببرند، همانگونه که به اشغالگر اجازه نابودی عراق را ندادیم. ما سرباز خدا و معصومین هستیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین