|
|
امروز: چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۲
کد خبر: ۲۸۹۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب یک سند پویا است، گفت: این بیانیه باید در بستر ۸ برنامه پنج ساله کشور ظرفیت‌سازی‌های اقدامی پیدا کند.

به گزارش ایسنا، دکتر سعیدرضا عاملی در جلسه شورای مدیران و معاونین دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر گفت: بیانیه گام دوم انقلاب یک سند پویا است و موارد فراوانی برای استخراج راهبردهای محوری برای رشد و پیشرفت را شامل می‌شود که باید در بستر ۸ برنامه آینده پنج ساله کشور ظرفیت‌سازی‌های اقدامی پیدا کند. در واقع صدور این بیانیه یک نوآوری است و به نوعی جمع‌بندی چهل سال اول انقلاب اسلامی به عنوان گام اول انقلاب محسوب می‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در این بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی «مدظله‌العالی» چندین محور را به عنوان نتایج زحمات چهار دهه ملت ایران دسته‌بندی می کنند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ نرخ رشد ۱۰.۹۹ را به خود اختصاص داده است، تاکید کرد: دشمنان انقلاب اسلامی سعی می‌کنند تا دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف را انکار کنند اما آمار و واقعیت‌ها چیز دیگری می‌گویند. گزارش اخیر «ان اس اف» که در دسامبر ۲۰۱۹ منتشر شده نشان می‌دهد که ایران به رتبه ۱۵ تولید علم ارتقاء پیدا کرده و در میان ۱۵ کشور اول از رتبه اول تولید علم در جهان برخوردار است.

عاملی با اشاره به آمار رشد علمی کشور اظهار کرد: البته باید رشد اقتصادی هم به همین اندازه رشد علمی باشد. اگر ما به رشد اقتصادی دو رقمی برسیم به نقطه قدرت و قوت می رسیم که دیگر دشمنان انقلاب دچار یأس و ناامیدی قطعی می شوند.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با اشاره به طرح موضوع «ایران قدرتمند» توسط رهبر حکیم انقلاب گفت: ایشان تأکید کردند که اگر کشور قدرتمند شود دیگر دشمنی‌ها بر روند حرکت کشور تأثیر نخواهد گذاشت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان با اشاره به هدف‌گذاری بیانیه گام دوم برای آینده انقلاب اسلامی افزود: در این بیانیه راهبردی هدف نهایی از انقلاب اسلامی، تمدن سازی نوین اسلامی است و تحقق این هدف نیاز به یک کار سنگین علمی و فرهنگی دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین