|
|
امروز: چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
کد خبر: ۲۸۸۰۵۶
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
امنیت امروز جامعه مرهون رهبری های داهیانه بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و پس از ایشان مقام معظم رهبری است و همه باید از این فرصت برای اجرای کامل عدالت استفاده کنیم تا این نظام اسلامی را به عنوان الگوی کامل حکومتی در جهان معرفی نماییم.
 رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور  در جلسه شورای اداری شهرستان ابرکوه، بر نقش نهادهای مختلف در تامین امنیت و عدالت تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، اصغر جهانگیر در این باره اظهار کرد: تامین امنیت پیش زمینه اجرای عدالت و تحقق کامل حقوق شهروندی افراد بر اساس کرامت انسانی در جامعه است.

وی افزود: امنیت امروز جامعه مرهون رهبری های داهیانه بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و پس از ایشان مقام معظم رهبری است و همه باید از این فرصت برای اجرای کامل عدالت استفاده کنیم تا این نظام اسلامی را به عنوان الگوی کامل حکومتی در جهان معرفی نماییم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه گفت: در دوره مدیریت آیت الله رئیسی در قوه قضائیه خوشبختانه شاهد کاهش پرونده‌ها و تسریع در رسیدگی به آنها و همچنین روند کاهش جمعیت کیفری هستیم و انتظاری که از مجموعه‌های مختلف قوه قضائیه در سراسر کشور وجود دارد توجه به دستورالعمل‌های و بخشنامه‌های ایشان در این زمینه است.

جهانگیر در ادامه با بیان برخی آمارهای قضایی در شهرستان ابرکوه گفت: در شهرستان ابرکوه میزان متهمین نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است و این نشان دهنده تلاش خوب مجموعه قضایی در رسیدگی سریع به پرونده‌ها است.

وی گفت: جرائم مربوط به مواد مخدر، سرقت و جرائم علیه اشخاص به ترتیب بیشترین پرونده‌های قضایی را در این شهرستان تشکیل داده اند.

رئیس سازمان زندان‌ها در پایان بر ضرورت بررسی و ریشه یابی و اقدامات لازم برای پیشگیری از وقوع جرم و کاهش تعداد زندانیان تاکید کرد.

در ابتدای این جلسه امام جمعه شهرستان ابرکوه، فرماندار، رئیس دادگستری، دادستان، رئیس اداره ثبت و رئیس پزشکی قانونی گزارشی از وضعیت قضایی، اجرایی و مدیریتی شهرستان و مشکلات موجود را با نماینده رئیس قوه قضائیه مطرح کردند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین