|
|
امروز: شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۳
کد خبر: ۲۸۵۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵
آیت الله سبحانی با اشاره به نقش رسانه‌ها در پیشگیری از معضل اعتیاد در جامعه گفت: صدا و سیما باید به جای برخی فیلم های کم محتوا یک مقداری مسائل را از زبان همین آلودهها تبیین کند.
  آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: وجود معضل آلودگی به تریاک درکشور برغم ممنوعیت کشت آن ، معلوم می‌شود که دستی درخارج است که می‌خواهد جوانان کشور را از کار بازدارد.

وی سه شنبه شب در دیدار با اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشت: تاریخچه ایران دست من است، در آن نظام سابق کشت تریاک در ایران بود، ولی با این حال آلوده این قدر نبود.

وی بیان داشت: در تبریز که مدتی در آنجا زندگی کردم، کمتر کسی را می‌شناختم که آلوده به تریاک باشد، و آلودگی به تریاک یک عیب بزرگی بود.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه این همه آلودگی به تریاک در کشور با وجود ممنوعیت آن نشان دهنده دست‌های خارجی است، خاطرنشان کرد: نمونه آن کشور همسایه ما افغانستان است که پس از آمدن آمریکا به این کشور کشت تریاک محل درآمد آنهاست.

وی ادامه داد: آمریکاییها آمدند تا با کشت تریاک جوانان کشورهای اسلامی را آلوده کنند.

آیت الله سبحانی خطاب به دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: کاری کنید که قاچاقچیان مواد مخدر در همان مرزهای کشور گرفتار شوند، چون داخل که می‌آیند درمیان خرده فروشان پخش می‌کنند، جمع کردن آنها مشکل است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: اگر بشود سرچشمه مواد مخدر را محکم بگیریم، مصرف در داخل کشور نیز کمتر می شود.

آیت الله سبحانی همچنین اعتیاد زنان به مواد مخدر را نگران کننده دانست، و گفت: در نظام سابق اینکه زنی آلوده به تریاک باشد خیلی نادر بود.

وی اضافه کرد: بدتر از آن این است که چهار درصد دانشجویان آلوده به تریاک هستند، همه این‌ها نگران کننده است، چون سازنده کشور جوانان هستند.

آیت الله سبحانی با اشاره به نقش رسانه‌ها در پیشگیری از معضل اعتیاد در جامعه گفت: صدا و سیما باید به جای برخی فیلم های کم محتوا یک مقداری مسائل را از زبان همین آلودهها تبیین کند.

وی یادآور شد: یکی دو سال گذشته در روزنامه می خواندم که در میدان شوش تهران معتادانی وجود دارند، و اینکه در تهران و مرکز کشور عده‌ای تریاک بِکِشَند و خواب آلوده باشند، پلیس کجا است؟، البته من انتقاد نمی‌کنم حرف دلم را می زنم، انشاءالله با خدمات ستاد مبارزه با مواد مخدر این عیب از کشور برداشته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود کار مبارزه با مواد مخدر را الهی توصیف کرد و افزود: طبق فرموده قرآن کریم اگر کسی انسانی را از مرگ نجات دهد، مانند این است که همه انسان ها را نجات داده، بنابراین در این خصوص هر نوع خدمتی که توسط روحانیان، واعظان، صدا و سیما، گویندگان و نویسندگان انجام می شود، مصداق همین سخن قرآن می‌باشد.
منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین