|
|
امروز: چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۷
کد خبر: ۲۸۴۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۶
وقتی قوانین شوخی تلقی شود، ارزیابی‌های زیست محیطی در طرح های عمرانی انجام نمی‌شود و این وضعیت منجر به این می شود که در مرحله تحمیل مشکلات مجبوریم با چندین برابر هزینه در جهت رفع معضلات زیستی اقدام کنیم.
 معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط زیست ایران قربانی توسعه شده‌ است، از این رو در حوزه محیط زیست باید مسائل زیربنایی را از سیاسی کاری جدا کنیم.

به گزارش ایرنا؛ عیسی کلانتری عصر سه شنبه در کارگروه احیای کشف رود در محل استانداری خراسان رضوی افزود: به موازات توسعه استان‌ها باید مطالعات زیست محیطی انجام شود و با تخلفات زیست محیطی نیز برخورد شود.

وی اضافه کرد: وقتی قوانین شوخی تلقی شود، ارزیابی‌های زیست محیطی در طرح های عمرانی انجام نمی‌شود و این وضعیت منجر به این می شود که در مرحله تحمیل مشکلات مجبوریم با چندین برابر هزینه در جهت رفع معضلات زیستی اقدام کنیم.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: محیط زیست از حقوق مردم است و نباید حفظ محیط زیست را شوخی تلقی کرد در حالی که هم اکنون برخی قوانین نظیر قانون آب، کارایی خود را از دست داده‌ است.

کلانتری افزود: به دلیل عدم رعایت استانداردها توسط کارخانه های خودروسازی، تیرماه امسال آلودگی گاز اُزُن در هوا آن قدر زیاد شد که باید ۱۱ روز تهران را تعطیل می‌کردیم.

وی ادامه داد: شهردار و استاندار خراسان رضوی گامی جدی در موضوع ساماندهی کشف رود برداشته‌اند که شایسته قدردانی است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مشابه کشف رود را در جنوب تهران و در منطقه شاه عبدالعظیم با ترکیب فلزات سنگین داریم که ۷۰ درصد سبزیجات شهر تهران نیز از آنجا تامین می‌شود.

کلانتری افزود: در تهران به دلیل عدم وجود انسجام در رفع این معضل زیست محیطی موفق نشدیم اما در مشهد هماهنگی وجود دارد.

وی ادامه داد: در بحث‌های محیط زیست پیشگیری انجام نمی‌دهیم و بعد با هزینه کلان باید به فکر درمان باشیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امروز که دادستان مشهد و استاندار خراسان رضوی دستور توقف چرمشهر را نمی‌دهند به دلیل جلوگیری از بیکارشدن عده‌ای است و اگر نه در چنین وضعیتی چرمشهر ساعتی نیز نباید فعال باشد.

کلانتری افزود: موضوع کشف رود موضوعی ملی است و استاندار خراسان رضوی درخواست خود در خصوص این طرح را در نامه‌ای به رئیس جمهور بیان کند چرا که رئیس جمهوری به مسائل زیست محیطی کمک خوبی می‌کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین