کد خبر: ۲۸۴۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱
صنعت بیمه در جهان ظرف 40 سال گذشته رشد بیشتری نسبت به اقتصاد جهانی داشته و بیشترین سرمایه گذاری در دنیا از طریق صنعت بیمه در جهان صورت گرفته، در آمریکا 76 درصد سرمایه گذاری ها در بخش صنعت بیمه بوده ولی در این مدت در ایران، رشد صنعت بیمه کشور 7/2 بوده بنابراین، نیاز به فرهنگ سازی برای توسعه بیمه و بالا بردن فرهنگ بیمه مردم داریم.
 نشست سیاست گذاری و همدلی صنعت بیمه باحضور رییس کل بیمه مرکزی و مدیران عامل شرکتهای بیمه در حاشیه نمایشگاه کیش اینوکس 2019 برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید؛دکتر رضایی سرپرست بیمه ایران در این نشست سیاست گذاری و همدلی صنعت بیمه را یکی از نقاط قوت صنعت بیمه برشمرد و گفت: نیمی از پرتفوی صنعت بیمه از بخش بیمه نامه های ثالث تأمین می شود و این درحالی است که شرکت های بیمه، نقشی در نرخ گذاری حق بیمه آن ندارند و همچنین پرداخت عوارض ناشی از بیمه نامه ها از دیگر مشکلات این رشته است.

وی در ادامه افزود: سرانه تولید حق بیمه در کشور 17 دلار و در جهان 370 دلار است و نیز جمعیت ایران 1 درصد جمعیت جهان و حق تولیدی صنعت بیمه کشور 02/0 درصد است و همه این آمارها نشان می دهد جای کار زیادی در صنعت بیمه داریم.

دکتر رضایی توسعه بیمه های زندگی را عامل مهمی در سرمایه گذاری و هدایت این سرمایه به بخش های اقتصادی و صنایع مادر و بورس، برای حمایت از تولید داخلی و صنایع ملی را مهم دانست و خواستار حرکت شرکت های بیمه در این مسیر شد.

سرپرست بیمه ایران در ادامه صحبت های خود در این نشست گفت صنعت بیمه در جهان اهمیت ویژه ای دارد، صنعت بیمه در جهان ظرف 40 سال گذشته رشد بیشتری نسبت به اقتصاد جهانی داشته و بیشترین سرمایه گذاری در دنیا از طریق صنعت بیمه در جهان صورت گرفته، در آمریکا 76 درصد سرمایه گذاری ها در بخش صنعت بیمه بوده ولی در این مدت در ایران، رشد صنعت بیمه کشور 7/2 بوده بنابراین، نیاز به فرهنگ سازی برای توسعه بیمه و بالا بردن فرهنگ بیمه مردم داریم.

وی با تفکیک صنعت بیمه به بخش فنی و بیمه گری و بخش سرمایه گذاری افزود: بخش سرمایه گذاری از عملکرد ذخیره های فنی و انواع ذخیره های بیمه برای سرمایه گذاری استفاده می کند که بیمه ایران با 36 درصد سرمایه گذاری، بالاترین عملکرد را در این زمینه داشته است.

سرپرست بیمه ایران بیشترین سرمایه گذاری بیمه ایران را در بورس و صنایع مادر و بخش های تولیدی برای حمایت از تولید ملی عنوان و تاکید کرد: براساس فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص رونق تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی این سرمایه گذاری ها صورت گرفته و سرمایه گذاری در بخش سپرده بانکی و ارزی، اوراق و املاک بخش های دیگری برای سرمایه گذاری بوده است.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین