|
|
امروز: سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۲
کد خبر: ۲۸۳۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۷
محرمی در بخش دیگری با اشاره به ورود سالانه بیش از ۱۰ میلیارد دُز واکسن به کشور، گفت: موسسه رازی در بهترین شرایط توانسته سالانه بیش از ۴ میلیارد دُز واکسن تولید کند و اگر اعمال برخی فشارها نباشد قدرت تولید واکسن بیشتر وجود دارد.
 معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: موسسه رازی توانسته سالانه بیش از ۴ میلیارد دُز واکسن تولید کند.

 مجتبی محرمی صبح دوشنبه در همایش پدافند غیرعامل زیستی که در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برگزار شد، اظهار کرد: این موسسه بیش از ۹۰ درصد واکسن های دامی و بیش از ۳۰ درصد واکسن های مورد نیاز طیور را تامین می کند.

وی با اشاره به اینکه واکسن های ضروری و موثر در حوزه انسانی را موسسه رازی تامین می کنند، گفت: این موسسه ۱۲ آزمایشگاه تخصصی و یک آزمایشگاه رفرانس بین المللی «آبله» دارد.

معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با بیان اینکه بار اصلی تحقیقات دامپزشکی بر عهده موسسه رازی است، افزود: در حوزه فرآوری های بیولوژیکی نیز این مجموعه فعالیت های ارزنده ای دارد.

محرمی با تاکید بر اینکه توان موسسه رازی برای حفظ سلامت کمتر از دیگر حوزه ها نیست، گفت: این موسسه رازی از سوی دوستان ناآگاه و دشمنان دانا مورد تهدید است، دشمنان آنهایی هستند که ما را مورد تحریم قرار داده و موجب شده اند موسسه رازی در تامین مواد اولیه و یا تامین تجهیزات با مشکلات مواجه شود.

وی با اشاره به اینکه آینده نگری لازم برای رفع مشکلات متاثر از تحریم ها را داشته ایم، گفت: موسسه رازی در استان البرز نیز با دارایی، شهرداری کرج و شرکت بهره برداری مترو مشکلاتی دارد.

معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با این توضیح که موسسه گاهی از سوی وزارتخانه تحت فشار است، افزود: با عناوینی چون خصوصی سازی، واگذاری و برون سپاری این موسسه تحت فشارهای پیدا و پنهان و همچنین تهدید هستیم.

محرمی در بخش دیگری با اشاره به ورود سالانه بیش از ۱۰ میلیارد دُز واکسن به کشور، گفت: موسسه رازی در بهترین شرایط توانسته سالانه بیش از ۴ میلیارد دُز واکسن تولید کند و اگر اعمال برخی فشارها نباشد قدرت تولید واکسن بیشتر وجود دارد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان پدافند غیر عامل باید در موسسه رازی کمیته ای تشکیل دهد تا تهدیدات داخلی که رازی را تحت فشار قرار می دهد، شناسایی شود، گفت: زیرا بروز این موارد برنامه ریزی ها را با مشکل مواجه می کند.

معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با اشاره به تعیین سیاست هایی برای فعال شدن هرچه بیشتر بخش خصوصی، گفت: بخش خصوصی باید خلاءهای موجود در سیستم های دولتی را پُر کند، موسسه رازی نباید با فشار مجبور به برون سپاری شود نباید این موسسه را خلع سلاح کنند.
منبع: مهر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین