|
|
امروز: چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۶
کد خبر: ۲۸۳۳۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
به علت محدودیت ایستگاه‌ها در مناطق تهران نمی‌توان به‌طور دقیق تعداد این مناطق را ذکر کرد ولی می‌توان گفت که در عمده مناطق جنوبی تهران هوا ناسالم برای همه گروه‌هاست.
 مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به هوای سالم در سه منطقه پایتخت از حاکمیت هوای ناسالم برای همه گروه‌ها عمده مناطق جنوب تهران خبر داد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا افزود: در حاضر فقط دو سه منطقه شمالی تهران کیفیت هوای بهتری دارند که شامل منطقه ۱، شمال منطقه ۲ و منطقه ۵ می‌شوند. کیفیت هوای سایر مناطق تهران ناسالم برای گروه‌های حساس و ناسالم برای همه‌ گروه‌ها است.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پاسخ به این پرسش که هوای چند منطقه جنوبی تهران ناسالم برای همه گروه‌ها است،اظهارکرد: به علت محدودیت ایستگاه‌ها در مناطق تهران نمی‌توان به‌طور دقیق تعداد این مناطق را ذکر کرد ولی می‌توان گفت که در عمده مناطق جنوبی تهران هوا ناسالم برای همه گروه‌هاست.

وی تصریح کرد: شاخص کیفیت هوای تهران بسته به شرایط جوی تغییر می‌کند. معمولا بعداز ظهر و اواخر شب ترافیک زیاد می‌شود و در پی آن شاخص‌ «هم‌اکنون» کیفیت هوای تهران افزایش می‌یابد و در وسط روز که اوج تابش خورشید است این شاخص کمتر می‌شود چون آلاینده‌ها ارتفاع بیشتری در جو می‌گیرند.

شهبازی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا برای روزهای آینده بارش باران  وزش باد پیش‌بینی می‌شود، گفت: با توجه به اینکه پیش‌بینی ما برای دو روزه آینده انجام می‌شود تا چهارشنبه (۲۳ آبان ماه) احتمالا پایداری جوی ادامه دارد بنابراین شرایط هوای ناسالم برای گروه‌های حساس تداوم می‌یابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین