کد خبر: ۲۸۳۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
در پاکسازی مناطق از وجود این دامگاه های شکار و صید پرندگان شکاری مشاهده شد شکارچیان از رشته تورهای فلزی و طعمه قرار دادن موش ها برای زنده گیری این پرندگان اقدام کرده اند که دو نفر صیاد غیر مجاز در این زمینه دستگیر شدند.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از روی آوری صیادان غیر مجاز پرندگان شکاری به طعمه قرار دادن موش ها برای صید پرندگان خبر داد.

به گزارش ایسنا- وحید پورمردان گفت: با افزایش گشت و کنترل ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست در نوار ساحلی استان جهت برخورد با شکارچیان و صیادان غیر مجاز پرندگان شکاری بیش از ده ها کوخه و رشته  تور زنده گیری پرندگان از زیستگاه های شهرستان کنارک جمع آوری شد.
پورمردان افزود: هر ساله با ورود پرندگان شکاری در ماه های مهر و آبان  به نوار ساحلی استان، گروهی از شکارچیان غیر مجاز  برای صید پرندگان شکاری مانند بالابان و شاهین اقدام می‌کنند. در کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان در میان شیوخ عرب بازهای شکاری از محبوبیت بالایی برخوردار است که متاسفانه سبب افزایش تقاضا برای صید این پرندگان و قاچاق آن به کشورهای عربی به قیمت بسیار گزاف شده است.

وی ادامه داد: در پاکسازی مناطق از وجود این دامگاه های شکار و صید پرندگان شکاری مشاهده شد شکارچیان از رشته تورهای فلزی و طعمه قرار دادن موش ها برای زنده گیری این پرندگان اقدام کرده اند که دو نفر صیاد غیر مجاز در این زمینه دستگیر شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: شکارچیان مذکور پس از تشکیل پرونده تخلف به جرم اقدام به شکار پرندگان شکاری در معرض خطر انقراض به مراجع قضایی شهرستان کنارک تحویل داده شدند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین