کد خبر: ۲۸۳۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷
یکی از کارمندان سابق توییتر که احمد ابویامر نام دارد با اتهاماتی مبنی بر این که از سه حساب کاربری برای دولت عربستان سعودی جاسوسی می کرده رو به رو است. این فرد که دارای شهروندی ایالات متحده است توسط پلیس این کشور بازداشت شده است. اغلب حساب هایی که جاسوسی می شده اند میانه خوبی با دولت وقت عربستان سعودی نداشته و به نوعی منتقد دولت محسوب می شده اند.
 سه کارمند سابق توییتر در اتهاماتی مشابه به جاسوسی برای عربستان سعودی متهم شده اند، یکی از این کارمندان متهم است به اطلاعات شخصی بیش از شش هزار حساب توییتر دسترسی پیدا کرده است.

 دو تن از کارمندان سابق توییتر نیز توسط وزارت دادگستری آمریکا با اتهام جاسوسی برای عربستان سعودی رو به رو شده اند.

یکی از کارمندان سابق توییتر که  احمد ابویامر نام دارد با اتهاماتی مبنی بر این که از سه حساب کاربری برای دولت عربستان سعودی جاسوسی می کرده رو به رو است. این فرد که دارای شهروندی ایالات متحده است توسط پلیس این کشور بازداشت شده است.  اغلب حساب هایی که جاسوسی می شده اند میانه خوبی با دولت وقت عربستان سعودی نداشته و به نوعی منتقد دولت محسوب می شده اند.

علی الزاباره ، یکی دیگر از کارمندان سابق توییتر است که با اتهاماتی مشابه رو به رو است. او  متهم به دستیابی به اطلاعات شخصی بیش از شش هزار حساب کاربری توییتر در سال 2015 شده است. الزباره یک شهروند سعودی است که همراه با احمد المطیری دیگر شهروند سعودی به اقدامات جاسوسی مشغول بوده اند و به نظر می رسد ارتباطاتی نزدیک با خاندان سعودی بر قرار کرده بودند و اطلاعات را مستقیما به آنها تقدیم می کردند. این دو نفر هم اکنون در عربستان زندگی می کنند.  

افشای این جاسوسی بزرگ نگرانی هایی را در مورد اینکه آیا توییتر به اندازه کافی برای محافظت از اطلاعات کاربران منتقد رژیم های استبدادی کار می کند یا خیر ایجاد می کند.سخنگوی توئیتر در بیانیه ای گفت: "ما تمام تلاش خود را برای تضعیف اقدامات افرادی که قصد جاسوسی از پلتفرممان را دارند امچام می دهیم و شركت ما دسترسی به اطلاعات حساس را به گروهی اندک از كارمندان دارای مهارت و كارآزموده محدود می كند."

سخنگوی از به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیشتر خودداری کرد ، اما خاطرنشان کرد که این شرکت ابزارهایی برای محافظت از حریم خصوصی کاربران توییتر دارد که هنگام به اشتراک گذاشتن نظرات خود با خطرات روبرو نشوند.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
آخرین عناوین
ببینید و بشنوید