|
|
امروز: دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۱
کد خبر: ۲۸۱۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، این اقدام نظامی را عملیات علیه گروه‌های تروریستی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ. ک. ک) و یگان‌ های مدافع خلق (ی. پ. گ) بیان کرد.
  نخست وزیر ایتالیا روز پنج شنبه گفت: قبل از حضور در نشست اتحادیه اروپا در بروکسل با رئیس جمهوری ترکیه برای پایان حملات انکارا به سوریه و آتش بس، تلفنی گفت وگو کرده است.

به گزارش رسانه های غربی ، «جوزپه کنته» قبل از سفر به بروکسل در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان که بیش از یک ساعت به طول کشید از وی خواست تا به حملات ترکیه به شمال سوریه پایان دهد.

به گفته نخست وزیر ایتالیا، حملات اخیر ترکیه به مناطق شمال شرقی سوریه می تواند جنگ هشت ساله را تشدید کند.

کنته  به خبرنگاران گفت: من در این تماس تلفنی بر موضع ایتالیا برای پایان حملات نظامی تاکید کردم. من همچنین از اردوغان خواستم تا نیروهای ترکیه را از سوریه خارج کند.

وی افزود: حملات اخیر ترکیه باعث بی ثبات سازی بیشتر قلمرو و جامعه ای می شود که قبلاً تحت تأثیر جنگ قرار گرفته بودند.

نیروهای ارتش ترکیه روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه در عملیاتی با نام «چشمه صلح» به بخش‌های کردنشین شمال شرق سوریه حمله کردند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه، این اقدام نظامی را عملیات علیه گروه‌های تروریستی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ. ک. ک) و یگان‌ های مدافع خلق (ی. پ. گ) بیان کرد.

بر اساس تازه ترین گزارش سازمان ملل متحد، تاکنون ۱۳۰ هزار نفر بر اثر حمله ترکیه به شمال سوریه آواره شده‌اند.

همچنین سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای اعلام کرد که تخمین زده می شود حدود ۴۰۰ هزار غیر نظامی در مناطق محل درگیری حضور داشته باشند که نیاز به محافظت و کمک دارند.

تاکنون شماری از کشورهای اروپایی از جمله انگلیس، فنلاند، نروژ، آلمان، فرانسه و جمهوری چک، فروش سلاح به ترکیه را به حال تعلیق درآورده اند.
منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید