|
|
امروز: سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۰
کد خبر: ۲۸۱۳۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
سال گذشته که دشمن شروع تروریسم اقتصادی و فشار حداکثری را در روز ۱۳ آبان قرار داد، در مقایسه با سال‌های قبل از آن، باشکوه‌ترین مراسم ضد استکباری را با مشارکت همه قشرها در اقصی نقاط کشور شاهد بودیم.
 قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با تاکید بر ضرورت حضور همه قشرهای جامعه در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان گفت: استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا، به‌عنوان شعار ملی مراسم ۱۳ آبان سال جاری انتخاب‌ شده است.

 نصرت‌الله لطفی قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در جلسه ستاد بزرگداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم در این مقطع حساس، آنچه مورد نیاز نظام اسلامی است تنها با یک جلسه و یا سخنرانی محقق نخواهد شد؛ از این‌رو بصیرت افزایی و روشنگری نیروهای ارزشی و انقلابی را طلب می‌کند.

 وی خاطرنشان کرد: از امروز تا روز ۱۳ آبان تمام سخنرانی‌ها، همایش‌ها، مقاله و فعالیت‌های رسانه‌ای باید حول محور ضرورت استکبارستیزی و آثار و برکت‌های جبهه مقاومت باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مقوله مبارزه با استکبار را برگرفته از قرآن، احادیث و روایت‌های اسلامی دانست و یادآور شد: استکبارستیزی یکی از بارزترین ویژگی‌های انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه در ۱۳ آبان اتفاق‌های مهی از جمله تبعید حضرت امام (ره)، شهادت دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ رخ‌ داده است، گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی که به تایید شورای نگهبان نیز رسید، ۱۳ آبان هر سال روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جهان خوار نامگذاری شده است. به علت ضعف عملکرد ما فقط یک وجه از این مناسبت که مربوط به دانش آموزان است، پررنگ و برجسته است. این فرهنگ‌سازی صورت گرفته که وقتی می‌گوییم ۱۳ آبان یعنی روز دانش‌آموز و قشرهای دیگر جامعه سهمی ندارند.

لطفی تصریح کرد: ما به دانش آموزان به‌عنوان آینده‌سازان کشور افتخار می‌کنیم و به‌طور حتم باید با نهایت احترام گرامی داشته شوند، اما ۱۳ آبان متعلق به همه مردم است.

وی یادآور شد: برای ملت ایران در همه‌روزهای سال استکبارستیزی مفهوم خاصی دارد، ولی ۱۳ آبان تجلی استکبارستیزی آحاد جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته که دشمن شروع تروریسم اقتصادی و فشار حداکثری را در روز ۱۳ آبان قرار داد، در مقایسه با سال‌های قبل از آن، باشکوه‌ترین مراسم ضد استکباری را با مشارکت همه قشرها در اقصی نقاط کشور شاهد بودیم.

وی افزود: به فضل الهی و تاب‌آوری مردم راهبرد مقاومت فعالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) تدبیر کرده بودند، عملیاتی شد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور گفت: امسال نیز باید مقدمات لازم برای حضور همه مردم در این راهپیمایی فراهم شود، و به همت حوزه‌های علمیه، نهادها و ارگان‌های فرهنگی تبلیغی مختلف چهره مردمی به خود بگیرد.

لطفی گفت: ۱۳ آبان سال ۹۸ روز تسلیم‌ناپذیری، اقتدار، صلابت و مقاومت ملت ایران در پیشگاه جهانیان خواهد بود، و آحاد مردم درس دیگری را به دشمنان کینه‌توز نظام اسلامی می‌دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اکنون آمریکا از اقدام نظامی علیه کشور مایوس شده و بسیار زخمی است، به‌رغم آنکه افول، زوال و فروپاشی آن را می‌بینیم نباید از اقدام‌های خرابکارانه آن برای جبران شکست‌هایش غافل شویم و این موضوع در اجتماعات به‌دقت رصد شود.

۱۳ آبان سالروز تبعید امام خمینی(ره) از ایران به ترکیه در سال ۱۳۴۳، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید