|
|
امروز: يکشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۱
کد خبر: ۲۸۱۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴
عدم رای اعتماد نمایندگان مجلس به نخست وزیر رومانی راه را برای تشکیل دولت انتقالی تا انتخابات پارلمانی در اواخر سال ۲۰۲۰ هموار می کند.
دولت رومانی پس از آنکه «ویوریکا دانسیلا» نخست وزیر سوسیال دموکرات این کشور روز پنجشنبه نتوانست رأی اعتماد از مجلس کسب کند، سقوط کرد.

به گزارش یورو نیوز، نمایندگان مجلس رومانی در جلسه امروز (پنجشنبه) با ۲۳۸ رای از مجموع آرای ۴۶۵ نماینده خواستار برکناری دولت دانسیلا شدند.

عدم رای اعتماد نمایندگان مجلس به نخست وزیر رومانی راه را برای تشکیل دولت انتقالی تا انتخابات پارلمانی در اواخر سال ۲۰۲۰ هموار می کند.

لودوویک اوربان رهبر حزب مخالف لیبرال رومانی گفت: ما با رای عدم اعتماد به دولت، حزب سوسیال دموکرات را متوقف کرده و اجازه ندادیم تا آنان به رومانی آسیب بیشتری برسانند.

در حالی که مجلس رومانی از سقوط دولت دانسیلا بسیار خشنود است، اما مردم این کشور کمتر توجهی به این موضوع دارند زیرا نمایندگان رومانی هم اکنون درگیر رقابت های سیاسی هستند و هیچ توجهی به نیازهای اصلی مردم از جمله تسهیلات آموزش و سلامت ندارند.

آندری تارانو تحلیلگر سیاسی به یورونیوز گفت: ما درگیر بحران ساختاری هستیم، سیاستمداران برای حل این بحران ناتوان هستند. آنها بحران های کوچکی را ارائه می دهند که به راحتی قابل حل هستند و از ورود به مشکلات دردناکی که نیازمند رفع شدن هستند خودداری می‌کنند.


منبع: ایرنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین