|
|
امروز: چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵
کد خبر: ۲۷۹۴۲۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
رسانه‌های مختلف به برگزاری رژه نیروهای مسلح ایران در یکشنبه در شهرهای مختلف کشور و نمایش انواع تسلیحات بومی از جمله «سامانه باور-373» و «موشک خرمشهر» با کلاهک ارتقا یافته اشاره کردند.
رسانه‌های بین‌المللی برگزاری رژه نیروهای مسلح ایران در روز یکشنبه 31 شهریور در تهران و برخی شهرهای دیگر را  پیام ایران به نیروهای بیگانه جهت ترک خلیج فارس توصیف کردند.

وبگاه «بیزینس اینسایدر» در گزارشی که دوشنبه منتشر شد، نوشت که  ایران در حالی نیروها و جنگ افزارهای مختلف خود را یکشنبه به نمایش گذاشت که «حسن روحانی» رئیس جمهور این کشور   در سخنانی خواهان ترک خلیج فارس از سوی آمریکا و دیگر نیروهای بیگانه شد.

وبگاه «عرب نیوز» نیز در گزارشی در این زمینه نوشت، در حالی که عربستان برای برگزاری روز ملی خود آماده می شود، ایران روز یکشنبه در رژه نظامی در تهران انواع تانک‌ها و خودروهای زرهی را به نمایش گذاشت.

 به نوشته این وبگاه عربستانی، ایران علاوه بر نمایش سلاح‌‌های مختلف، موشک بالستیک «خرمشهر»  با کلاهک ارتقا یافته را به نمایش گذاشت. این موشک بردی معادل 2000 کیلومتر دارد.

روزنامه انگلیسی «تلگراف» نیز در همین رابطه با اشاره به حضور مقام‌های مختلف ایرانی در این رژه نوشت: ایران سامانه دفاع هوایی «سوم خرداد» که چندی قبل توانست یک پهپاد آمریکای را سرنگون سازد به نمایش گذاشت . این کشور در این رژه موشکی با برد معادل 1250 مایل که می‌تواند پایگاه‌های آمریکا در منطقه و همچنین سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار دهد به نمایش گذاشت.

شبکه خبری «پرس تی‌وی» با انعکاس ویژه این رویداد نوشت: در بین تجهیزات نظامی بومی توسعه یافته که در رژه در تهران به نمایش گذاشته شد، سامانه پدافند هوایی «حائل» برای اولین بار رونمایی شد. حائل یک سامانه پدافند هوایی مجهز به رادار پسیو است و انواع موشک‌های کروز و هواپیماهای بدون سرنشین را شناسایی می‌کند.

ایران همچنین پهپاد «کمان-12» را نیز در جریان این رژه به نمایش گذاشته شد.این پهپاد قادر به حمل چهار بمب 22.6 کیلوگرمی است و برد پروازی آن 1000 کیلومتر است. سامانه دفاع موشکی «باور- 373» نیز برای اولین بار در یکشنبه به نمایش گذاشته شد.

گفته می‌شود که این سامانه برتر از «اس-300» ساخت روسیه و سامانه دفاع هوایی «پاتریوت» ساخت آمریکاست.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین