کد خبر: ۲۷۹۳۶۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
شهردار مسلمان لندن در پاسخ به اینکه به نظرش چرا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اغلب درباره‌اش توئیت می‌کند، گفت: نظری ندارم که چرا ترامپ درباره شهردار مسلمان لندن توئیت می‌نویسد.
شهردار لندن در جدیدترین انتقادش از رئیس جمهور آمریکا وی را "نماد راست‌های افراطی" در جهان توصیف کرد.

 به نوشته روزنامه دیلی میل، صادق خان، شهردار مسلمان لندن در پاسخ به اینکه به نظرش چرا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اغلب درباره‌اش توئیت می‌کند، گفت: نظری ندارم که چرا ترامپ درباره شهردار مسلمان لندن توئیت می‌نویسد.

ترامپ که مراتب نارضایتی خود را درباره شهردار لندن چندین بار ابراز کرده، اخیرا وی را "بی‌کفایت" خوانده بود.

صادق خان در این باره گفت: مساله مهم این است. اگر ما برای ارزش‌هایمان ایستاده‌ایم و این کار را می‌کنیم، می‌دانید علیه فردی که مخالف این ارزش‌هاست، چه کاری انجام می‌دهیم یا اینکه ساکت می‌نشینیم؟ درباره آمریکا نیز این نظر داریم که ما یک رابطه ویژه‌ای با آمریکا داریم. آنها نزدیکترین متحد ما هستند و در زمان تخاصم ما شانه به شانه آنها ایستاده‌ایم. اما "ترامپ نماد راست‌های افراطی در سراسر جهان" است. او مردی است که توئیت‌هایی با محتوای نژادپرستانه بازنشر می‌کند و بر پیام‌های فاشیستی دامن می‌زند. او مردی است که راهپیمایی‌های ضد فاشیست در شارلوتزویل را با راهپیمایی‌های ضد یهود و برتری‌جویان سفیدپوست برابر می‌داند.

شهردار لندن در ادامه گفت: ترامپ فردی است که فکر می‌کند ما باید مسلمانان را از ورود به آمریکا منع کنیم، کودکان را از والدینشان در مرز مکزیک جدا کنیم، از ملحق شدن همجنسگرایان به نیروهای مسلح ممانعت به عمل بیاوریم و از کمک مالی به کلینیک‌های سقط جنین جلوگیری کنیم. اما در سراسر جهان، ترامپ از سوی سالوینی در ایتالیا، اوربان در مجارستان، دودا در لهستان، لوپن در فرانسه، فاراژ در بریتانیا و بوریس جانسون در انگلیس مورد احترام است. ما یک انتخاب داریم، آیا باید به ترامپ اجازه دهیم که این پیام انزجار را نشر دهد یا اینکه باید برای ارزش‌هایمان بایستیم؟

صادق خان به سال ۲۰۱۶ که وی به عنوان شهردار لندن انتخاب شد، اشاره کرد و گفت: در آن سال، زمانی که به گفته مفسران سیاسی در لندن ما شاهد کمپین اسلام هراسی، تفرقه و نژادپرستی بودیم، پاسخ ساکنان لندن، انتخاب امید به جای ترس، وحدت به جای تفرقه و عشق به جای انزجار بود. لندن شهرداری را انتخاب کرد که نه تنها فرزند والدینی مهاجر بود و از یک اقلیت مذهبی، بلکه عضوی از یک ایده و باور بود که در فضای کنونی به دنبال پایان اسلام هراسی بوده است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
آخرین عناوین
ببینید و بشنوید