کد خبر: ۲۷۹۳۵۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱
«چنانچه دونالد ترامپ به دنبال اطلاعاتی علیه جو بایدن بوده باشد، شاید ما باید به سمت یک درمان فوق‌العاده حرکت کنیم. می‌خواهم کشور درک کند که این آخرین گزینه است. این رئیس‌جمهوری آمریکاست که ما را در این جاده سوق می‌دهد.»
رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت، اگر دونالد ترامپ از رهبر اوکراین خواسته باشد تا علیه جو بایدن مدرکی جمع‌آوری کند، شاید استیضاح تنها گزینه باشد.

 آدام شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا که چندان تمایلی به آغاز روند استیضاح نشان نمی‌داد، در برنامه "وضعیت کشور" سی‌ان‌ان گفت: «چنانچه دونالد ترامپ به دنبال اطلاعاتی علیه جو بایدن بوده باشد، شاید ما باید به سمت یک درمان فوق‌العاده حرکت کنیم. می‌خواهم کشور درک کند که این آخرین گزینه است. این رئیس‌جمهوری آمریکاست که ما را در این جاده سوق می‌دهد.»

آدام شف همچنین گفت، برای دریافت شکایت یک مامور اطلاعاتی مطلع از تماس تلفنی دونالد ترامپ با یک رهبر خارجی درخواست داده است. این رهبر خارجی ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین معرفی شده است و ترامپ در یک تماس تلفنی خواستار تحقیقات او درباره پسر جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و معاملات پیشین او در این کشور شده بود. هیچ مدرکی دال بر عملکرد بایدن به نفع پسرش در تعاملات با اوکراین دیده نمی‌شود.

ترامپ درباره این تماس تلفنی اظهارنظر نمی‌کند و کاخ سفید هم بر عدم انتشار نسخه شکایت مامور اطلاعاتی افشاگر تاکید دارد. آدام شف یکشنبه گفت: «آشکار است که رئیس‌جمهوری آمریکا از دیده شدن آن‌ها از سوی مردم هراس دارد.»

رودی جولیانی، وکیل رئیس‌جمهوری آمریکا پیشتر اذعان کرده بود که درباره تحقیقات علیه بایدن با اوکراین صحبت شده بود اما آدام شف گفت که اتهامات مربوط به تماس مستقیم ترامپ هشداردهنده‌تر هستند.منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
آخرین عناوین
ببینید و بشنوید