|
|
امروز: شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۷
کد خبر: ۲۷۹۲۹۲
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
وزیر امور خارجه در سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در توئیتی نوشت: می‌خواهیم امروز را به روز صلح تبدیل کنیم نه جنگ.
وزیر امور خارجه در سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در توئیتی نوشت: می‌خواهیم امروز را به روز صلح تبدیل کنیم نه جنگ.

 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می‌برد، امروز (یکشنبه) در سالروز آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در توئیتی نوشت: « ۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰ (۳۱ شهریور ۱۳۵۹) روز تلخی برای ایرانیان و یادآور تجاوز صدام با حمایت قدرت‌های جهانی است. منطقه ما از آن زمان تا به حال دچار آشوب بوده است. ما می‌خواهیم ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) را به روز صلح تبدیل کنیم نه جنگ. امروز حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران « ائتلاف امید: ابتکار صلح هرمز» را کلید زد. جزییات این ابتکار در نشست مجمع عمومی (هفتاد و چهارمین نشست) مطرح می‌شود.»

به گزارش فارس، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) در مراسم ویژه رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس طی سخنانی عنوان کرد: با شعار ائتلاف امید و هرمز، صلح برای منطقه، «ابتکار صلح هرمز» HOPE در سازمان ملل حضور می‌یابیم.طرحی را در سازمان ملل پیش‌روی جهانیان می‌گذاریم که ایران با همکاری کشورهای منطقه می‌تواند و اعلام می‌کند که امنیت خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز را با کمک کشورهای منطقه به وجود خواهد آورد.

حسن روحانی قرار است فردا (دوشنبه) برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک برود. ظریف جمعه شب ۲۹ شهریور ماه بدین منظور وارد نیویورک شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین