|
|
امروز: سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰
کد خبر: ۲۷۹۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰
نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، بیش از یک سوم آمریکایی‌ها از آغاز تحقیقات استیضاح علیه رئیس‌جمهوری کشورشان حمایت می‌کنند.
  نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، بیش از یک سوم آمریکایی‌ها از آغاز تحقیقات استیضاح علیه رئیس‌جمهوری کشورشان حمایت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، نظرسنجی مرکز پولیتیکو-مورنینگ کانسالت نشان می‌دهد، درصد کسانی که از آغاز استیضاح علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا حمایت می‌کنند، به ۳۷ درصد رسیده است و نیمی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی با چنین اقدامی مخالفت کردند. به مرور زمان هم به تعداد قانونگذاران دموکراتی که برای به جریان انداختن این فرایند نیاز است، افزوده می‌شود. تنها ۱۲ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که در این رابطه نظری ندارند.

نتایج این نظرسنجی در طیف حزبی، به شدت متفاوت شده است.

طبق نتایج نظرسنجی، از میان شرکت‌کنندگان دموکرات از هر ۱۰ تن هفت مورد از آغاز فرانید استیضاح حمایت می‌کنند و ۱۸ درصد هم مخالف هستند. در همین حال، تعداد رای‌دهندگان جمهوری‌خواه تغییری نکرده است و تنها شش درصد آغاز روند استیضاح علیه ترامپ را خواستارند. ۳۱ درصد از رای‌دهندگان مستقل هم خواستار به جریان افتادن فرایند استیضاح در کنگره شدند.  

تیلر سینکلر، از موسسه نظرسنجی مورنینگ کانسالت گفت: استیضاح ترامپ همچنان گزینه محبوب پایگاه دموکرات‌هاست اما لزوما به جلب حمایت در این فرایند کمکی نمی‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید