|
|
امروز: يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۵۲
کد خبر: ۲۷۷۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
جنبش حماس در بیانیه‌ای از مسئولان سعودی خواست تا یکی از مسئولان این جنبش را که چند ماه پیش در جده بازداشت شده بود، آزاد کنند.
 جنبش حماس در بیانیه‌ای از مسئولان سعودی خواست تا یکی از مسئولان این جنبش را که چند ماه پیش در جده بازداشت شده بود، آزاد کنند.

به گزارش فارس، حماس روز دوشنبه بیانیه‌ای را در حمایت از «محمد الخضری» ملقب به «ابو هانی» که از مسئولان این جنبش فلسطینی محسوب می‌شود، منتشر کرد.

در این بیانیه که روز دوشنبه منتشر شده است، آمده که «دستگاه امنیتی عربستان روز چهارم آوریل سال جاری میلادی در یک اقدام عجیب و غیر قابل قبول محمد الخضری را در شهر جده که حدود سه دهه مقیم آن است، دستگیر کرده است».

در این بیانیه آمده که «این مساله منحصر به بازداشت الخضری نمی‌شود، بلکه پسر ارشد وی به نام «هانی» نیز بدون هیچ توجیهی در چارچوب موج بازداشت شمار زیادی از فلسطینیان در عربستان، بازداشت شده است».

جنبش فلسطینی مذکور افزود: «الخضری 81 ساله مسئول برقراری روابط حماس با عربستان سعودی به مدت دو دهه بود که شخصیت مبارز، سن بالا، وضعیت جسمانی و ابتلای وی به یک نوع بیماری مزمن و حتی جایگاهی علمی وی در رشته پزشکی، مانع بازداشت وی نشده است».

حماس تاکید کرد که «این جنبش فلسطینی حدود پنج ماه و نیم است که در برابر این موضوع سکوت کرده تا بتواند با ایجاد کانال‌های دیپلماتیک و از راه میانجی‌گری این مشکل را حل کند، اما نتیجه‌ای حاصل نشده است،‌ لذا مجبور به صدور بیانیه در خصوص درخواست آزادی الخضری و فرزندش و همه فلسطینیان بازداشت شده در عربستان شده است».

این در حالی است که در پیشتر برخی منابع رسانه‌ای و فعالان فلسطینی در شبکه‌های اجتماعی خبر داده بودند که مقامات سعودی دستور بازداشت تعدادی از نیروهای و مسئولان جنبش حماس را صادر کردند،‌ اما ریاض در خصوص این خبر هیچ گونه موضع‌گیری نکرده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین