کد خبر: ۲۷۷۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۰
نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه مدعی شده تحریم‌های آمریکا بدون همکاری اروپایی‌ها هم بسیار قدرتمند هستند.
 نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا روز دوشنبه مدعی شده تحریم‌های آمریکا بدون همکاری اروپایی‌ها هم بسیار قدرتمند هستند.

به گزارش فارس، «میت رامنی»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۲ در این کشور روز دوشنبه گفته اقدام «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در خروج از برجام نشان داده تحریم‌های یکجانبه آمریکا بدون همکاری اروپایی‌ها هم «خیلی قدرتمند» است.

رامنی در مصاحبه با «Desert News» در پاسخ به سوالی درباره اینکه آمریکا چه سیاستی باید در قبال ایران داشته باشد گفت: «من از کاری که باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا انجام داد (توافق هسته‌ای برجام) حمایت نکردم. در همان زمان من مقاله‌ای نوشتم و گفتم که فکر می‌کنم او و جان کری با امضای این توافق مرتکب اشتباه بزرگی شدند.»

وی اضافه کرد: «من فکر می‌کردم تنها راه حل ممکن رسیدن به توافقی دائم بود که اطمینان حاصل کند ایران هیچگاه به کشور هسته‌ای تبدیل نمی‌شود. این چیزی نبود که ما در توافق فعلی داشتیم. بنابراین، دونالد ترامپ گفت که بسیار خوب، پس ما تحریم‌ها را برمی‌گردانیم و سعی می‌کنیم با اعمال فشار روی ایران، آن را به این نقطه برسانیم.»

رامنی در ادامه اضافه کرد: «من شک داشتم تحریم‌های ما چقدر می‌توانند موثر باشند و آیا تحریم‌های ما به تنهایی و بدون همراهی اروپایی‌ها می‌توانند علیه ایران فشار اعمال کنند. من نگفتم که مخالف این تحریم‌ها هستم یا موافق آن، ولی به نظرم رئیس‌جمهور نشان داده که تحریم‌های آمریکا به تنهایی هم بسیار قدرتمند هستند.»

ادعای رامنی در حالی مطرح شده‌اند که بسیاری از کارشناسان مسائل تحریمی در آمریکا درباره استفاده بدون راهبرد دولت ترامپ از تحریم‌ها هشدار می‌دهند و معتقدند که این روش می‌تواند به فروپاشی نظام تحریم‌های آمریکا منجر شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین