کد خبر: ۲۷۶۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
رئیس انجمن خرمای ایران گفت: قیمت خرما در بازار و سطح شهر تا ماه محرم به دلیل ورود برداشت جدید این محصول، ارزان خواهد شد.
 رئیس انجمن خرمای ایران گفت: قیمت خرما در بازار و سطح شهر تا ماه محرم به دلیل ورود برداشت جدید این محصول، ارزان خواهد شد.

علی اصغر موسوی در گفت وگو با میزان در خصوص قیمت خرما در آستانه ماه محرم اظهار کرد: با نزدیک شدن به ماه محرم تحولی در بازار خرما ایجاد نمی‌شود و قیمت انواع خرما در بازار افزایش نمی یابد.

وی در ادامه افزود: برداشت جدید خرما در آستانه ورود به بازار است و به این دلیل از حدود یک هفته آینده قیمت‌ها روند نزولی به خود می‌گیرند.

رئیس انجمن خرمای ایران با اشاره به برداشت خرما در سال جاری بیان کرد: پیش بینی می‌شود در نوبت امسال حدود ۹۰۰ هزار تن انواع خرما در مزارع کشور برداشت شود که این میزان نسبت به ۱۰ سال گذشته تغییری نداشته و هرسال به همین میزان خرما در کشور برداشت می‌شود.

موسوی خاطر نشان کرد: طی ده سال گذشته برداشت خرما حدود ۱۰۰ هزار تن کاهش یافته که دلیل آن رکود در بازار و کاهش مصرف مردم است.

وی تصریح کرد: از ۹۰۰ هزار تن برداشت سالانه، بین ۵۰۰ تا ۵۵۰ هزار تن در بازار داخل مصرف می‌شود و بیش از ۱۰۰ هزار تن صادر و مابقی به صورت مازاد از بین می‌روند.

رئیس انجمن خرمای ایران در رابطه با نیازمندی این بازار به الگوی کشت گفت: کشت خرما در کشور نیازمند الگوی واقعی کشت است چراکه سالانه بیش از ۳۰۰ هزار تن خرما در کشور دور ریخته می‌شود و سرمایه‌های بسیاری از کشاورزان از بین می‌رود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین