|
|
امروز: جمعه ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰
کد خبر: ۲۷۵۷۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۱
وزیر خارجه ونزوئلا طرح آمریکا برای محاصره دریایی این کشور و اعمال فشار علیه مردم را محکوم کرد.
 وزیر خارجه ونزوئلا روز سه‌شنبه، قبل از برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد، تهدیدات آمریکا در اعمال محاصره دریایی علیه این کشور را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» «خورخه آروازا» وزیر خارجه ونزوئلا در توییتی نوشت: «ما قبل از برگزاری نشست شورای امنیت سازمان ملل، دولت آمریکا را به خاطر محاصره جنایتکارانه و تهدید به اعمال محاصره دریایی و استفاده از زور علیه مردم ونزوئلا محکوم کردیم.»

پیشتر وبگاه «آکسیوس» با نقل از پنج منبع مطلع در دولت آمریکا نوشته بود که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به معاونان خود پیشنهاد داده بود تا درباره احتمال محاصره دریایی ونزوئلا بحث و گفت‌وگو کنند.

ترامپ  پیشنهاد داده بود که کشتی‌های نیروی دریایی آمریکا در امتداد سواحل ونزوئلا قرار بگیرند تا از تحویل کالا به این کشور جلوگیری شود.

آمریکا و برخی متحدان این کشور از سال گذشته در اقدامی غیرقانونی «خوان گوآیدو»، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور قانونی این کشور را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند. این در حالی است که روسیه، چین، کوبا، بولیوی، ترکیه، ایران و برخی کشورهای دیگر مادورو را به عنوان تنها رئیس جمهور قانونی ونزوئلا به رسمیت می‌شناسند.

چندی قبل نیز دولت نیکلاس مادورو اعلام کرد یک کودتا علیه دولت را خنثی کرده است. «یورگ رودریگز»، وزیر ارتباطات و فرهنگ ونزوئلا گفت که این طرح، علاوه بر کودتا، توطئه برای ترور نیکلاس مادورو را نیز شامل می‌شده است.

وزیر ارتباطات و فرهنگ ونزوئلا گفت که کودتاگران قرار بود ژنرال «رائول ایسیاس» که از سال ۲۰۰۹ بازداشت شده را آزاد کرده و او را به عنوان رئیس‌جمهور جدید معرفی کنند. (جزئیات بیشتر)
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین