|
|
امروز: پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲
کد خبر: ۲۷۵۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
سفر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا به کانادا که شامل گفت‌وگو با جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور نیز می‌شود، در بحبوحه نگرانی‌های کانادا بر سر این مساله است که آیا کنگره ایالات متحده بسته تجاری جدید شمال آمریکا را بین کانادا، مکزیک و آمریکا تایید می‌کند یا خیر.
 وزیر خارجه آمریکا قرار است برای سفر یک روزه به اتاوا، کانادا برود تا با مقام‌های این شهر درباره روابط تجاری دو جانبه، بحران در ونزوئلا و کانادایی‌های بازداشتی در چین گفت‌وگو کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سفر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا به کانادا که شامل گفت‌وگو با جاستین ترودو، نخست وزیر این کشور نیز می‌شود، در بحبوحه نگرانی‌های کانادا بر سر این مساله است که آیا کنگره ایالات متحده بسته تجاری جدید شمال آمریکا را بین کانادا، مکزیک و آمریکا تایید می‌کند یا خیر.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: مذاکرات میان وزیر خارجه با مقام‌های کانادا حول محور شراکت گسترده‌تر و چند جانبه بین دو کشور و تعیین فرصت‌ها برای پیشبرد اهداف مشترک شامل بازگشت دموکراسی به ونزوئلا و آزادی دو شهروند کانادایی بازداشت شده در چین است.ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین