|
|
امروز: دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
کد خبر: ۲۷۵۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
 معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت از پلمب یک موسسه آموزشی که اقدام به اعزام غیرقانونی دانشجویان به خارج از کشور کرده بود، خبر داد.

 سرهنگ تقی افرند دراین‌باره گفت: چندی پیش با شکایت تعدادی از شهروندان خصوصا دانشجویانی که قصد اعزام به خارج از کشور را داشتند، نماینده معاونت حقوقی وزارت علوم، لیستی از موسسات آموزشی اعزام دانشجو به خارج از کشور را که فاقد مجوزهای لازم بودند، برای برخورد قانونی در اختیار دادسرای فرهنگ و رسانه قرار داد.

وی افزود: متعاقبا با دستور بازپرس شعبه ۱۲ این دادسرا، موضوع به معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت، ارجاع شده و تیم‌های این یگان برای بررسی موضوع وارد عمل شدند که در بررسی‌های انجام شده یکی از این موسسات که در شمال تهران فعالیت غیرمجاز داشت، شناسایی شده و با هماهنگی از سوی نماینده حقوقی وزارت علوم، از این محل بازدید شد که به خاطر نداشتن جواز کسب و فعالیت بدون پروانه و مجوزهای لازم در خصوص اعزام دانشجو به خارج از کشور، بنابر دستور مرجع قضایی پلمب شد.

افرند با بیان اینکه بازدید از شرکت های صوری که بدون کسب مجوزهای لازم و قانونی اقدام به اعزام دانشجو به خارج از کشور می کنند، در روزهای آتی نیز ادامه دارد، گفت: در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلف با مسئولان این شرکت ها برخوردهای قانونی صورت خواهد گرفت.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین