کد خبر: ۲۷۵۳۱۰
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
 اعلام وصول طرح ممنوعیت ورود خبرنگاران رسانه‌های تبعیت‌کننده از تحریم آمریکا به ایران/ تصویب موافقت‌نامه تاسیس مرکز توسعه مدیریت بلایا/ ماموریت «لاریجانی» به کمیسیون عمران برای تهیه طرح تامین قیر رایگان/ مسئولیت مدنی سازنده خودرو نسبت به ایمنی در تصادف و ...از جمله مهمترین اخبار امروز (یکشنبه) بیست و هفتم مرداد ماه ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.

 جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست علی لاریجانی برگزار شد و بررسی لایحه یک فوریتی موافقتنامه بین ایران و کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه به نمایندگی از سازمان ملل متحد درباره تاسیس مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا،  بررسی لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی(صندوق مکانیزه فروش) و گزارش کمیسیون عمران در مورد نحوه تامین و توزیع قیر رایگان موضوع بند ه‌ تبصره یک قانون بودجه سال ۹۸ در دستور کار نمایندگان قرار گرفت.

مهرداد لاهوتی، سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس با اشاره به حضور سید عباس عراقچی در جلسه صبح امروز فراکسیون مستقلین اظهار کرد: در این جلسه آقای عراقچی این موضوع را مطرح کرد که فعالیت‌های هسته‌ای ایران دارای مشروعیت بین‌المللی است و تا زمانی که منافع ایران در برجام تامین شود ایران در برجام می‌ماند و با هر تهاجمی مقابل به مثل خواهد کرد.

همچنین فاطمه سعیدی، سخنگوی فراکسیون امید مجلس با اشاره به جلسه هیات رئیسه این فراکسیون گفت: در این جلسه مقرر شد که گزارش عملکرد فراکسیون امید به زودی تهیه شود و در اختیار مردم و گروههای سیاسی قرار گیرد.

ناطقین امروز مجلس

ذوالقدر:رئیس قوه قضائیه در تقدیم لایحه منع خشونت علیه زنان اقدام لازم را انجام دهد

قمی: اختیارات نمایندگان را در بیان مسائل نگیریم

کعبی: لایروبی کارون و اروند رود را فراموش کرده‌اید

گلمرادی: گرفتن حقوق‌های نجومی در تعارض با سیره علی (ع) است

موسوی لارگانی: طرح رفراندوم در شرایط فعلی گرای نادرست به مردم است

***

در ادامه جلسه علنی، نمایندگان مجلس مصوب کردند که صندوق‌های مکانیزه فروش شناسه‌دار شوند که بر این اساس تمامی تراکنش‌های مالی محاسبه شده و مشمول مالیات می‌شوند.

همچنین  لایحه موافقت‌نامه بین ایران و کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه به نمایندگی از سازمان ملل متحد درباره تاسیس مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت بلایا در دستور کارمجلس قرار گرفت و نمایندگان جهت تامین نظر شورای نگهبان آن را اصلاح کردند.

صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون عمران گزارش این کمیسیون در خصوص نحوه تامین و توزیع قیر رایگان را در جلسه علنی قرائت کرد که بر اساس آن اعلام شد، توسعه شرکت‌های قیرساز موجب کاهش منابع نقدی پالایشگاه‌ها می‌شود.

علی لاریجانی پس از استماع گزارش کمیسیون عمران در خصوص نحوه‌ی تامین و توزیع قیر رایگان موضوع بند «ه» تبصره ۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور و مطرح شدن نظرات نمایندگان، به کمیسیون عمران ماموریت داد تا طرحی را که در گزارش خود برای تخصیص منابع به منظور تامین قیر رایگان پیشنهاد داده را با حضور نمایندگان مجلس بررسی کرده و به صحن مجلس بیاورند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر اینکه وزارت نفت مطابق مصوبه مجلس باید ۶ هزار میلیارد برای تامین قیر رایگان تخصیص دهد، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس این موضوع را پیگیری کند تا سازمان برنامه و بودجه طبق قول رئیس جمهور ۲ هزار میلیارد تومان برای تامین قیر رایگان تخصیص دهد.

طرح ساماندهی صنعت خودرو که از سوی شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی ارجاع شده بود در دستور کار  قرار گرفت و اصلاحاتی برای تامین نظر شورای نگهبان در این طرح انجام شد. که بر اساس آن نمایندگان مقرر کردند سازنده خودرو تا پنج سال نسبت به عیب و نقص و ایمنی خودرو در وقوع تصادف مسئولیت مدنی دارند.

اخطارها و تذکرات شفاهی امروز نمایندگان مجلس

سلیمی: دولت قوانین مصوب مجلس را اجرا نمی‌کند/ شأن مجلس پایمال نشود

انتقاد نماینده خوی از بداخلاقی‌ها بعد از اعلام وصول طرح تشکیل استان آذربایجان مرزی

اعتراض چند نماینده نسبت به ایراد شورای نگهبان به لایحه تجارت

حاجی دلیگانی: چرا گزارش سقوط هواپیمای تهران-یاسوج منتشر نمی‌شود؟

پژمان‌فر: دولت در خصوص پرداخت ۱۴ میلیارد دلار یارانه پاسخ دهد

ابراهیمی: بانک ملی در زمینه بنگاه‌داری پیشتاز است

***

نمایندگان مجلس امروز وارد بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه تجارت مربوط به بخش قراردادهای تجارتی شدند که کل این لایحه ۳۳۱ ماده دارد و مواد یک، دو، سه و چهار این لایحه مربوط به فصل اول با عنوان مقررات عمومی را جهت تامین نظر شورای نگهبان تصویب کردند.

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی طرح ممنوعیت ورود خبرنگاران رسانه‌های تبعیت‌کننده از تحریم‌های آمریکا به ایران را به همراه ۱۱ طرح دیگر اعلام وصول کرد.

امروز همچنین جمعی از نیروهای قراردادی و شرکتی ایثارگر مقابل مجلس تجمع کردند و خواهان تبدیل وضعیت قراردادهای خود شدند.

یک عضو هیات رئیسه مجلس نیز تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین