کد خبر: ۲۷۵۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۷
یک روزنامه روسی نوشت که هزینه جنگ یمن برای سعودی‌ها بسیار هنگفت شده و احتمال دارد آنها نیز همچون امارات تعداد نیروهای خود در یمن را کاهش دهند.
 یک روزنامه روسی پیش‌بینی کرد که دولت سعودی نیز همچون امارات متحده عربی حضور نظامی خود در یمن را به طور محسوس کاهش دهد.

به نوشته روسیا الیوم، «گریگوری کوساچ» استاد تاریخ و علوم سیاسی دانشگاه دولتی روسیه به روزنامه «نیزاویسیمایا گازیتا» گفت که ممکن است عربستان همچون امارات نیروهای خود را در یمن کاهش دهد؛ عربستان اصرار دارد بدون ارائه امتیازی، حوثی‌ها دست از مقاومت بردارند. در  این صورت شاید جنگ نیز پایان یابد یا حداقل سعودی‌ها نیروهای خود را در یمن کاهش دهند.

 یک منبع دیپلمات در اتحادیه عرب نیز به این روزنامه گفت که مقامات سعودی متوجه شده‌اند که ادامه جنگ یمن خطرات زیادی در پی دارد. به گفته این مقام عربی، جنگ یمن هزینه‌های هنگفتی روی دست سعودی‌ها گذاشته است.

سخن از هزینه‌های هنگفت جنگ یمن و احتمال کاهش نیروهای سعودی در این کشور در حالی است به نوشته روزنامه الخلیج آنلاین،  ائتلاف عربی در ظرف دو سال از چهار سال جنگ یمن هفت میلیارد و ۵۶۰ میلیون دلار تا ۹ میلیارد و ۳۶۰ میلیون دلار فقط برای حملات هوایی در یمن هزینه کرده است.

اوایل تیر ماه گذشته برخی رسانه‌ها به تدریج از خروج امارات از یمن سخن گفتند و روزنامه وال استریت ژورنال در ۱۲ تیر ماه تأکید کرد که گمانه‌زنی‌ها درست است و اماراتی‌ها در حال تحویل پایگاههای خود به ارتش سعودی هستند.

از سوی دیگر باید گفت که تعداد نیروهای ارتش سعودی حاضر در یمن مشخص نیست. سعودی‌ها بیش از اینکه خود وارد جنگ شوند از مزدوران سودانی و یمنی بهره می‌گیرند. نیروهای سعودی در استان «المهره» بیش از سایر مناطق حضور دارند. استانی که اساسا هیچ درگیری در آنجا وجود ندارد.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین