|
|
امروز: سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۶
کد خبر: ۲۷۵۰۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۴
وزارت خارجه دولت منصور هادی اعلام کرد تا زمانی که شهر عدن در اشغالی نیروهای شورای انتقالی جنوب است، فعالیت‌های دفتر این وزراتخانه در این شهر متوقف می‌شود.
وزارت امور خارجه دولت «عبد ربه منصور هادی»، رئیس جمهور مستعفی یمن اعلام کرد که فعالیت‌های دفتر خود در شهر «عدن» را به استثناء فعالیت‌های خدمات‌رسانی به تعلیق درآورده است.

خبرگزاری «سبأنت» وابسته به دولت منصور هادی پنجشنبه (۲۴ مرداد) به نقل از «محمد الحضرمی»، معاون وزیر امور خارجه این دولت از تعلیق فعالیت‌های دفتر وزارت‌خانه مزدور در شهر عدن خبر داد.

خضرمی در این ارتباط گفت که این تصمیم به دلیل تداوم «شورش و تمرد» نیروهای «شورای انتقالی جنوب» گرفته شده است و دولت منصور هادی از اینکه دفتر وزارت خارجه متبوعش در عدن بسته می‌شود، ابراز تأسف می‌کند.

نیروهای «الحزام الأمنی» (کمربند امنیتی) وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن که از حمایت امارات عربی متحده برخوردارند، بعد از چهار روز درگیری با نیروهای گارد ریاست جمهوری دولت منصور هادی در شهر عدن، شنبه این هفته کاخ ریاست جمهوری (معاشیق) و مقر نیروهای دولت مذکور را به تصرف خود درآوردند.

دولت منصور هادی، حوادث اخیر شهر عدن را «کودتای از پیش طراحی شده امارات» علیه خود خواند و از عربستان سعودی، متحد خود علیه امارات و نیروهای مورد حمایت این کشور درخواست کمک کرد.

معاون وزیر امرو خارجه دولت منصور هادی، شب گذشته بعد از آنکه عربستان سعودی طرفین درگیر در عدن را به گفت‌وگو دعوت کرد، با این پیشنهاد ریاض اعلام موافقت کرد ولی گفت عقب‌نشینی شورای انتقالی از شهر عدن پیش شرط هرگونه مذاکره با «شورشی‌ها» است.

نیروهای شورای انتقالی جنوب علاوه بر کاخ ریاست جمهوری، تعدادی از ساختمان‌های متعلق به دولت منصور هادی از جمله وزارت حمل و نقل را نیز به تصرف خهود درآورده‌اند.

این شورا در واکشن به درخواست‌های عربستان سعودی و دولت منصور هادی، درخواست عقب‌نشینی از عدن را رد کرده و گفته است که باید در اداره دولت مشارکت داشته باشد و حزب «الاصلاح» از این دولت طرد شود.
منبع: فارس
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین