کد خبر: ۲۷۲۲۰۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
با این حال گروه حقوق بشر "انجمن آزادی های مدنی آمریکا" (ای سی ال یو) گفته است که این سیاست را در دادگاه به چالش خواهد کشید.
 دولت آمریکا درحال معرفی فرآیند تازه‌ای برای دور زدن دادگاه‌های مهاجرت و اخراج سریع مهاجران است.

براساس مقررات تازه هر مهاجر فاقد مدرکی که نتواند ثابت کند برای بیش از دو سال به طور پیوسته در آمریکا بوده فورا اخراج خواهد شد.

انتظار می‌رود این سیاست روز سه شنبه منتشر و اجرای آن فورا در سراسر کشور شروع شود.

با این حال گروه حقوق بشر "انجمن آزادی های مدنی آمریکا" (ای سی ال یو) گفته است که این سیاست را در دادگاه به چالش خواهد کشید.

این درحالی است که سیاست مهاجرتی دولت ترامپ بیش از پیش زیر ذره بین بوده است؛ به خصوص به دلیل شرایط نگهداری مهاجران در بازداشتگاه‌هایی در مرز جنوبی کشور با مکزیک.

به گزارش بی.بی.سی تحلیلگران می‌گوید که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد کنترل شدید مهاجرت را به موضوعی مهم در کارزار انتخاباتی‌اش بدل کند.

تا پیش از این افرادی که در فاصله ۱۶۰ کیلومتری از مرز دستگیر می‌شدند و برای کمتر از دو هفته در آمریکا بودند به سرعت اخراج می‌شدند.

اما پرونده مهاجران فاقد مدرکی که برای بیش از دو هفته در کشور بودند باید در دادگاه بررسی می‌شد و حق استفاده از وکالت حقوقی را داشتند.

اما مقررات تازه تصریح می کند که افراد را می‌توان صرف‌نظر از اینکه کجا دستگیر می شوند اخراج کرد.

وزارت امنیت ملی آمریکا گفت که مقررات تازه اجازه خواهد داد شمار بزرگی از مهاجران غیرقانونی را به طور موثرتری تعقیب کند.

"ای سی ال یو" در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که درحال تنظیم شکایتی حقوقی علیه این سیاست است.

این گروه نوشت: "ما برای جلوگیری از تلاش ترامپ برای گسترش شدید فرآیند تسریع شده اخراج مهاجران به دادگاه می‌رویم. این طرح غیرقانونی است."

وانیتا گوپتا، رئیس کنفرانس رهبری حقوق مدنی و بشری به خبرنگاران گفت: "دولت ترامپ درحال تبدیل کردن آیس (نیروی اجرای قوانین مهاجرت و گمرک) به ارتشی است که دنبال مدرک می‌گردد."منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین