|
|
امروز: يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
کد خبر: ۲۷۱۹۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
هکرها با نفوذ به شرکت فناوری اطلاعات "سی تک" که از پیمانکاران سرویس امنیتی فدرال روسیه است، 7.5 ترابایت از اطلاعات این شرکت را دزیده‌اند.
 هکرها به پروژه‌های اطلاعاتی روسیه برای جدا کردن اینترنت این کشور از دیگر بخش‌های جهان، استخراج اطلاعات ار شبکه‌های اجتماعی و ناشناس‌زدایی از مرورگر "تور" پی برده‌اند.

 هکرها با نفوذ به شرکت فناوری اطلاعات "سی تک" که از پیمانکاران سرویس امنیتی فدرال روسیه است، 7.5 ترابایت از اطلاعات این شرکت را دزیده‌اند.

این اطلاعات درباره پروژه‌های داخلی این شرکت است که به سفارش سرویس امنیتی فدرال روسیه در دست انجام بوده‌ و از جمله این پروژه‌ها می‌توان به ناشناس زدایی از مرورگر "تور" اشاره کرد.

مرورگر "تور" برای دور زدن محدودیت‌ها و پنهان کردن اطلاعات کاربران استفاده می‌شود.

به گزارش روزنامه دیلی میل، این هکرها در روز 13 ژوئیه به اطلاعات این شرکت نفوذ کردند و تصاویری از سرورهای این شرکت را در توییتر منتشر کردند. آنان همچنین اطلاعاتی که درباره این شرکت به دست آورده بودند را در اختیار گروه هکری دیگری به نام "دیجیتال رولوشن" قرار دادند که جزییات بیشتری از این اطلاعات را منتشر کرده است.

گفته می‌شود که این نفوذ بزرگ‌ترین نشت اطلاعاتی در تاریخ سرویس اطلاعاتی روسیه است که جزییات پروژه‌هایی برای استخراج اطلاعات از شبکه‌های اجتماعی از جمله آن است.

بنا بر گزارش بی‌بی‌سی روسیه، گروهی که اطلاعات این شرکت را هک کرده، نام پروژه‌های آن را نیز افشا کرده اما چیزی درباره اطلاعات محرمانه دولتی از سوی این گروه منتشر نشده است.

بنا بر گزارش‌های منتشر شده، این پروژه‌ها علاوه بر برداشت اطلاعات از شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های روس، پروژه‌ای را در دست انجام داشته که به برنامه روسیه برای ایجاد اینترنت داخلی و جداکردن اینترنت این کشور از دیگر بخش‌های جهان مرتبط است.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
آخرین عناوین
ببینید و بشنوید