|
|
امروز: شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۱
کد خبر: ۲۷۰۴۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
امروز فعالیت و تلاش اصناف در عرصه اقتصادی کشور بسیار تأثیرگذار است اصناف در تاریخ کشور همواره به عنوان فعالان اقتصادی حاضر و در عرصه سیاسی نیز اهل نظر بوده اند و اعلام موضع کرده اند، در مبارزه با حکومت ستم شاهی و ایستادگی در مقابل خناسان و در عرصه دفاع از نظام و انقلاب نیز حاضر بودند و فرزندان خود را تقدیم کردند و در واقع در کشور نقش ارزشمندی ایفا کرده اند.
رییس قوه قضاییه گفت: اجازه نمی‌دهیم مفسدین متخلفان و متجاوزان به قانون میدان پیدا کنند.

 آیت الله ابراهیم رئیسی در دیدار با خانواده معظم شهدا جانبازان، ایثارگران و اقشار مختلف مردم با اشاره به دهه مبارک کرامت و تبریک سالروز ولادت امام رضا (ع) افزود: توفیقی پیش آمد که در این ایام مبارک در جمع با صفای خانواده شهدا، ایثارگران، فعالان اقتصادی، مسئولان و نماینده رهبر معظم انقلاب در استان مرکزی باشیم.

وی با اشاره به نکات مطرح شده از سوی نماینده خانواده شهدا و نماینده بازاریان و اصناف استان مرکزی در جلسه، گفت: این موضوعات قطعاً پیگیری خواهد شد مدیرکل بنیاد شهید استان مرکزی در جلسه حاضر است مواردی که باید از این حوزه پیگیری شود انجام می‌شود و آنچه مربوط به قوه قضائیه است نیز پیگیری خواهد شد.

رئیسی تصریح کرد: امروز فعالیت و تلاش اصناف در عرصه اقتصادی کشور بسیار تأثیرگذار است اصناف در تاریخ کشور همواره به عنوان فعالان اقتصادی حاضر و در عرصه سیاسی نیز اهل نظر بوده اند و اعلام موضع کرده اند، در مبارزه با حکومت ستم شاهی و ایستادگی در مقابل خناسان و در عرصه دفاع از نظام و انقلاب نیز حاضر بودند و فرزندان خود را تقدیم کردند و در واقع در کشور نقش ارزشمندی ایفا کرده اند.

وی با اشاره به اوقافی بودن بخشی از بازار تاریخی اراک بیان کرد: اصناف در بازار اراک با مشکلاتی مواجه هستند که قطعاً این موضوع با حضور استاندار نماینده ولی فقیه دراستان و مسئولان اوقاف پیگیری می‌شود اراک به دلیل دینداری مردمانش موقوفه بسیار دارد  و قطعاً این موقوفات توسط سازمان اوقاف و بخش‌های متولی حفظ و حراست می‌شود.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: اگر خانواده شهدا موضوعات دیگری را نیز مدنظر دارند می‌توانند مرقوم کنند، در فرصت مناسب با همکاران مورد به مورد پیگیری خواهد شد و آنچه مربوط به حوزه‌های دیگر باشد ارسال می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دهه کرامت فرصت ارزشمندی است که باید معرفت افزایی و بصیرت افزایی نسبت به مقام امام رضا (ع) صورت گیرد، خطاب به صاحبان سخن تریبون داران رسانه‌ها علما دانشمندان فرهیختگان و دانشگاهیان گفت: دهه کرامت فرصتی برای امام شناسی و کسب معرفت نسبت به حجت خدا در جامعه است هیچ امری پس از توحید به اندازه حجت شناسی مورد توجه قرار نگرفته است.

رئیسی تصریح کرد: موضوع حجت شناسی و امام شناسی بسیار قابل توجه است، در طول تاریخ انحرافات بسیاری به دلیل عدم معرفت نسبت به حجت و امام و پیشوای حق صورت گرفته است کسانی در طول تاریخ امام را نشناختند و یا به دلیل هوای نفسانی پس از شناخت دچار چرخش از دین و جریان امامت و ولایت شدند و نباید از این دسته بود. ثبات قدم در دینداری و ولایت مداری امر مهمی است با تورق تاریخ به افرادی بر می‌خوریم که یا شناخت به حجت الهی نداشته اند و یا پس از شناخت به حق گرایش نیافتند.

وی افزود: شناخت گرایش به حق و ایستادگی در حق سه مرحله مهم در راه حق است شهدا و ایثارگران حجت خدا در بین ما هستند، نمونه‌هایی از افراد با بصیرت و با معرفت هستند که راه حق را شناختند و دچار سستی و چرخش نشدند، شهدا جلوه انسان‌های با معرفتی هستند که در این مسیر گام نهادند، ایستادگی کردند و آموختند که راه عزت، افتخار، اقتدار معرفت‌یابی و معرفت‌زایی در راه خداست.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: در هر میدانی که موفق شده‌ایم میدان توجه اتکال به خدا و اعتماد به نفس بوده است و هر جا که مشکل داشته‌ایم آنجا دچار غفلت شده‌ایم مقام معظم رهبری فرمودند هر جا به خدا اتکا کرده‌ایم میدان پیروزی ما بوده است هشت سال دفاع مقدس و جریان دفاع از حرم نیز میدان پیروزی ما و میدان موفقیت نظام و جبهه حق بوده است اما در جاهایی که سستی شد به جای اعتماد به نفس و داشته‌های خود و اتکا به خدا به دست بیگانه نگاه کردیم که ما را عقب انداخت.

وی با اشاره به نامگذاری سال‌های گذشته از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل  افزود: استان مرکزی قطب صنعتی و کشاورزی است ۶۲۰۰ شهید این استان نشان از آن دارد که در عرصه‌های مختلف ایستادگی کرده‌اند حضور این جمعیت پر تلاش در استان که حتی تعدادی مربوط به استان‌های دیگر هستند  نشان می‌دهد این استان استان کار و تلاش است  باید فضا فعال‌تر باشد.

رئیسی با اشاره به اولین جلسه خود در استان مرکزی با تعدادی از فعالان اقتصادی و کارگران بیان کرد: در این جلسه مشکلات را شنیدم اما از طرفی نقاط بسیار امیدوارکننده‌ای نیز منعکس شد که اگر کمک شود آماده‌اند بخشی از صنعت کشور را تحت پوشش قرار دهند و نیاز کشور را رفع کنند و اگر به این استان در زمینه‌ها تولید کمک شود قادر است گره‌ها را باز کند.

وی تاکید کرد: باید تلاش کرد و گره‌ها را باز کرد که این امر بالندگی جذب نقدینگی و به چرخش درآمدن چرخ‌های تولید را به همراه دارد و زمینه کار و تلاش ، رونق تولید و استقلال کشور را رقم می‌زند.

رئیسی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که دشمن خواست اما نتوانست ما خواستیم و توانستیم که نشان از دلدادگی به خداست دلدادگی به خدا و اهل بیت مهمترین سرمایه کشور است و نباید این سرمایه را دست کم گرفت دشمن نمی‌تواند در مقابل کشور کاری کند؛ چراکه جوانان این سرزمین خطرپذیر و مسئولیت پذیرند و آماده حضور در میدان‌های خطر هستند و مصداق این امر ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در دوران دفاع مقدس است. رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در عالم بزرگ زیاد است اما هر بزرگی بزرگوار نیست ،خاطرنشان کرد: بزرگوار کسی است روح و جانش در گرو امر خداست انسان با کرامت کسی است که در تمام وجود آنها خداوند حاکم باشد که مصداق این افراد شهدا هستند.

وی تصریح کرد: هر بخشنده‌ای را کریم نمی‌گوییم به کسی که سفره می‌اندازد کریم نمی‌گوییم اما اگر کسی از در کرامت حتی یک خرما به کسی بدهد معنای والایی دارد و اگر فردی به کرامت برسد حاضر است مال آبرو و درجایی جان خود را هم می‌بخشد ما در پرتو کرامت علی بن موسی‌الرضا (ع) می‌خواهیم به این جایگاه برسیم.

رئیسی با بیان اینکه قبل شهید باید کریم بود و تا به مقام کرامت نرسیم به مقام شهادت نمی‌رسیم به سرمایه‌های کشور همچون خانواده معزز شهدا نیروی ارزشمند جوان کشور ذخایر مادی و معنوی اشاره کرد و گفت: در استان مرکزی در بخش‌های مختلف شاهد تولیدات و دسترنج کشاورزان هستیم و اگر صنایع روزآمد شوند و نقدینگی داشته باشند به تولید می‌رسند. سقوط پهپاد امریکایی در حوزه مقاومت و ایستادگی اتفاق افتاد که نتیجه آن عزت و افتخار است امروز کسی در عالم (دوست و دشمن) شکی به جایگاه امنیت اقتدار و عزت کشور ندارد و در پرتو مقاومت و اجرای منویات مقام معظم رهبری کشور ارتقا یافته است و این اقتدار را می‌توان در حوزه اقتصادی اجتماعی رفع آسیب‌ها ارتقا بخشید.

وی با تاکید بر اینکه برخی از آسیب‌ها زیبنده نظام نیست و مردم و خانواده شهدا از این آسیب‌ها رنج می‌برند افزود: موضوع فساد اقتصادی و مبارزه با فساد در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد فساد در کشور بوده است اما احساس کردیم که امروز دغدغه مردم و خانواده شهدا این است که تحمل ندارند هر روز یک فساد و آسیب و مشکل را در حوزه اداری و اقصادی کشور بشنوند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: امروز بر همه ماست که اصلاح ساختارهای فساد زا صورت گیرد در مجلس شورای اسلامی اصلاح قوانین و مقررات که منفذی برای سودجویان و سوداگران است دنبال شود و برخورد عبرت آموز با مفسدان اقتصادی به عنوان یک اصل در قوه قضائیه مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی گفت: ما و همکارانمان در قوه قضائیه مصممیم با کمک مردم و نگاه ارزشمند خانواده شهدا در میدان عمل و برخورد با فساد گام برداریم و به موفقیت خود در این میدان با همه وجود یقین داریم. انقلاب و نظام بر خون‌های پاک مبتنی است خداوند از این خون‌ها نمی‌گذرد چراکه این خون‌ها به ثارالله متصل است و باعث ارتقای دین و بقای انقلاب شده است و روز به روز به رونق نظام افزوده می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه به برکت خون شهدا از عالم جهل زدایی شده است و بیداری اسلامی رخ داده است گفت: قرار عالم بر این است که با خون‌ها شهدا اصلاح و عدالت اجرایی شود عالم به سمت صلاح پیش می‌رود نه فساد، فساد پایداری ندارد و جریانی است که از بین می‌رود و باطل استقامت و پایداری ندارد.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: خانواده شهدا به خود ببالند و بدانند که خون شهدا آثار بزرگی داشته است و آنچه در عالم رقم خورده است از برکت خون شهداست و اجازه نمی‌دهیم مفسدین متخلفان و متجاوزان به قانون میدان پیدا کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین