|
|
امروز: چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۷
کد خبر: ۲۶۷۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
پس از طی مسیری سرنشینان خودرو، دست و پای صاحب املاکی را بسته و پس از ضرب و شتم با ارعاب و زور از او می‌خواهند تا پای چند کاغذ سفید را امضا و اثر انگشت بزند و در نهایت مبلغ ۳۸۰ هزار تومان و گوشی تلفن همراه او را نیز به سرقت برده و با دست‌های بسته در جاده کرج - چالوس رها می‌کنند.
 ‌رئیس پلیس آگاهی البرز گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان، ربایندگان صاحب یک دفتر املاکی که به قصد اجاره خانه او را ربوده و با اقدام به ضرب و شتم، وی را وادار به امضا اسناد ملکی کرده بودند، شناسایی و یکی از آنها دستگیر شد.

به نقل از پلیس البرز، محمد نادربیگی گفت: در پی مراجعه صاحب یک املاکی به کلانتری ۳۰ اسلام آباد مبنی بر آدم ربایی و ضرب و شتم وی از سوی سرنشینان یک دستگاه خودرو سمند، شاکی به همراه پرونده مقدماتی برای شناسایی آدم ربایان به پلیس آگاهی استان ارجاع شد.

این مقام انتظامی گفت: در تحقیقات اولیه از شاکی محرز شد که وی دارای دفتر املاک است که در ساعت ۲۱ شب فردی با خودرو سمند به دفتر وی مراجعه و درخواست اجاره یک واحد آپارتمان را در یکی از محله‌های کرج می‌کند و به همراه وی برای بازدید آپارتمان اقدام می‌کنند و در بین مسیر دو نفر دیگر که گویا از قبل با وی هماهنگ بودند سوار خودرو آنها می‌شوند.

وی ادامه داد: پس از طی مسیری سرنشینان خودرو، دست و پای صاحب املاکی را بسته و پس از ضرب و شتم با ارعاب و زور از او می‌خواهند تا پای چند کاغذ سفید را امضا و اثر انگشت بزند و در نهایت مبلغ ۳۸۰ هزار تومان و گوشی تلفن همراه او را نیز به سرقت برده و با دست‌های بسته در جاده کرج - چالوس رها می‌کنند.

این مقام انتظامی، گفت: با توجه به اظهارات شاکی موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت و کارآگاهان با مراجعه به محل آدم ربایی و انجام تحقیقات میدانی مطلع شدند که خودرو سمند مورد نظر، چندین ساعت قبل از آدم ربایی در محل تردد داشته که بلافاصله هویت مالک آن شناسایی شد.

سرهنگ نادربیگی افزود: با تلاش کارآگاهان، راننده خودرو سمند در محمد شهر کرج دستگیر و خودرو وی نیز توقیف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در ابتدا منکر آدم ربایی شد اما در مواجهه با اسناد و مدارک موجود به جرم خود اعتراف کرده و گفت که دو نفر از آشنایان وی با این ادعا که شاکی معتاد است و قصد بردن وی به کمپ ترک اعتیاد را دارد از او می‌خواهند با خودرو شخصی‌اش به صورت دربست در اختیار آنها باشد و در بین راه با او قرار می‌گذارند که پس از سوار شدن به خودرو و اقدام به ضرب و شتم فرد ربوده شده، متوجه می‌شود که به او دروغ گفته‌اند و هدفشان وادار کردن صاحب املاکی برای گرفتن امضا به قصد جابجایی اسناد ملکی است.

وی با بیان اینکه متهم برای تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر متهمان در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد، گفت: نتیجه اقدامات بعدی متعاقباً اعلام خواهد شد.

به گفته سرهنگ نادربیگی یکی از متهمان تحت تعقیب دارای سابقه آدم ربایی است که به این شیوه قبلاً نیز اقدام کرده و مدتی را در زندان به سر برده است.


منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین عناوین