|
|
امروز: جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۸
کد خبر: ۲۶۷۳۲۱
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
عوامل آتش نشانی در همان دقایق اولیه یکی از این افراد را که بیش از نیمی از بدنش در زیر آوار مانده بود خارج کردند و دقایقی بعد نیز با شناسایی محل حضور نفر دوم، وی را نیز از زیر آوار خارج کردند.
 سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات معجزه آسای دو مرد از زیر آوار مغازه‌ای قدیمی در شهر ری خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره گفت: وقوع حادثه ریزش آوار در ساعت ۱۲:۰۶ امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در میدان شهرری اعزام کرد.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک باب مغازه قدیمی یک طبقه به مساحت حدود 30 مترمربع بود، گفت: آتش نشانان پس از حضور درمحل مشاهده کردند که ریزش آوار در یک مغازه فروش ظروف و لوازم رخ داده و بدون آنکه در مجاورت این مغازه محل گودبرداری یا فعالیت عمرانی باشد، ناگهان مغازه تخریب شده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه برابر اطلاعات اولیه دو نفر در زیرآوار محبوس و گرفتار بودند، گفت: عوامل آتش نشانی در همان دقایق اولیه یکی از این افراد را که بیش از نیمی از بدنش در زیر آوار مانده بود خارج کردند و دقایقی بعد نیز با شناسایی محل حضور نفر دوم، وی را نیز از زیر آوار خارج کردند.

ملکی با بیان اینکه این دو نفر ۲۵ و ۵۵ سال سن داشتند، اظهارکرد: آتش‌نشانان دو فرد مصدوم را برای دریافت خدمات درمانی در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند و این افراد به بیمارستان منتقل شدند. سپس عوامل آتش نشانی با ایمن سازی محل به عملیات خود خاتمه دادند.

وی با تاکید بر اینکه احتمال ریزش ساختمان‌های قدیمی و فرسوده وجود دارد، خاطرنشان کرد: مالکان ساختمان‌های قدیمی باید ایمنی ساختمان خود را بررسی کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین