|
|
امروز: يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۶
کد خبر: ۲۶۶۶۲۸
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
محمد حسین صومی در مراسم روز جهانی ام اس اظهار کرد: با وجود کاهش تعهدات وزارت بهداشت و درمان نسبت به دانشگاه‌ها و کاهش تخفیف‌ها در حوزه دارو به منظور تأمین داروهای بیماران سرطانی و خاص، ارائه تخفیف‌ها را تا سطح اولیه حفظ کرده‌ایم.
 رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به برخی پیشرفت‌ها در زمینه کشف دارو برای بهبود بیماران ام اس در جهان، بیان کرد: دامنه تحقیقات در کشور ما هنوز به این مرحله نرسیده و ادعای «کشف داروی درمان ام اس در ایران» خیانت بزرگی به حوزه علمی و بی‌احترامی به بیماران و پزشکان است.

‌به گزارش ایسنا، محمد حسین صومی در مراسم روز جهانی ام اس اظهار کرد: با وجود کاهش تعهدات وزارت بهداشت و درمان نسبت به دانشگاه‌ها و کاهش تخفیف‌ها در حوزه دارو به منظور تأمین داروهای بیماران سرطانی و خاص، ارائه تخفیف‌ها را تا سطح اولیه حفظ کرده‌ایم.

وی افزود: با وجود مشکلات مالی سعی می‌کنیم تعهداتمان را کم نکنیم، قطعاً اقدامات دولت تدبیر و امید در این راستا بسیار مؤثر بود، ولی این وضعیت قابلیت قابل تداوم نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه با اشاره به ارتقا رتبه این دانشگاه در رتبه بندی سایماگو در کل دنیا متذکر شد: بر اساس رنکینگ سایماگو دانشگاه علوم پزشکی تبریز پس از دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه شهید بهشتی، چهارمین دانشگاه در بین کل دانشگاه‌های کشور است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اخبار روز
ببینید و بشنوید
آخرین عناوین